Newsy

IndyCar | Herta zwycięża na Laguna Seca. Newgarden mistrzem!

Oczekiwania dobiegły końca. Poznaliśmy tegorocznego mistrza serii IndyCar. Przed wyścigiem, szansę na koronę miało jeszcze 4 kierowców. Ostatecznie jednak, mistrzem został…

Oczy wszystkich skierowane były na Newgardena, Rossiego, Dixona oraz Pagenaud. Najlepiej zakwalifikował się Scott Dixon, startując z drugiej lokaty. Już od startu czuć było napięcie. Żaden z zawodników nie chciał stracić potencjalnych okazji na zyskanie pozycji.

Z pole position wystartował tegoroczny debiutant – Colton Herta. Zdołał utrzymywać świetne tempo i połączyć je ze znakomitą strategią.

Nieco zawiódł Rossi. Startując z drugiego rzędu, spadł na 6. lokatę. Ostatecznie jednak, żaden z kierowców nie był w stanie pokonać Newgardena i to on został mistrzem IndyCar w sezonie 2019! Wystarczająca przewaga punktowa przed wyścigiem, połączona z bezbłędną jazdą zapewniły mu drugi tytuł w karierze.

Top 10 Firestone GP of Monterey:
1. Colton Herta
2. Will Power
3. Scott Dixon
4. Simon Pagenaud
5. Felix Rosenqvist
6. Alexander Rossi
7. Sebastian Bourdais
8. Josef Newgarden
9. James Hinchcliffe
10. Ryan Hunter-Reay

Foto:
indycar.com

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments