Newsy

IndyCar | Rossi całkowicie zdominował rywalizację na Road America!

Wyścig na Road America zapowiadał się na prawdziwe widowisko. Pole position zdobył Colton Herta – najmłodszy zdobywca pierwszego pola w historii Indy Car!

Zaledwie 19-letni kierowca wystartował obok Rossiego, który wyprzedził go już na pierwszym zakręcie. Od tej chwili, lider rozpoczął budowanie przewagi, która na półmetku wynosiła już 17 sekund.

Niestety, pit stop na początku wyścigu pogrzebał szansę na świetny rezultat zdobywcy pole position. Problem w czasie tankowania zrzucił młodego zawodnika na 6. lokatę. Na dwa okrążenia przed końcem, Herta został wciągnięty w walkę z Hinchcliffe’em oraz Dixonem. Niezwykle zniszczone opony przyczyniły się do błędu, który zepchnął go na 8. pozycję.

Zwycięzcą, bez niespodzianki, został Rossi, który nie miał dziś żadnej konkurencji. Na problemach Herty skorzystali Power oraz Newgarden, którzy dojechali na dwóch kolejnych stopniach podium.