IndyCar | Rossi poza konkurencją na ulicach Long Beach!

Autor:
Data: 15 kwietnia 2019 - 00:44

Zachodnie wybrzeże USA przywitało kibiców równie słoneczną pogodą, jak Austin motocyklistów w serii MotoGP. Nikt jednak nie zamierzał spędzać czasu na plaży, bowiem na ulicznym torze w Long Beach rozgrywała się prawdziwa walka.
--

Rossi i Dixon - dwóch ubiegłorocznych pretendentów do tytułu zajęło pierwszy rząd. Wyróżniali się znacznie lepszym tempem od reszty stawki już od pierwszych okrążeń. Sytuacja zmieniła się dopiero po pierwszym pit-stopie. Rossi co prawda pozostał liderem, lecz Dixon został wyprzedzony przez Newgardena. Kolejny zjazd również przebiegł po myśli Rossiego - utrzymywał komfortową przewagę blisko 10 sekund. Dixon po problemach w czasie tankowania spadł o kolejne dwa „oczka”. Tym samym na podium znalazł się Rahal. Pewnie do mety dojechał Rossi, wygrywając w Long Beach drugi rok z rzędu! Dixon na ostatnich okrążeniach znalazł dodatkowe tempo i zdołał „wskoczyć” na podium, korzystając z kary dla Rahala, który blokował rywala w nieprzepisowy sposób.

Top 10 Acura Grand Prix of Long Beach:
1. Alexander Rossi
2. Josef Newgarden
3. Graham Rahal
4. Scott Dixon
5. Ryan Hunter-Reay
6. Simon Pagenaud
7. Will Power
8. Takuma Sato
9. James Hinchcliffe
10. Felix Rosenqvist

Foto:
indycar.com

Zamieść komentarz

Ksywa:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

Ankieta

Planujesz zakup Need for Speed Heat?Speed Lista

Partnerzy


Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie