Newsy

IndyCar | Rossi poza konkurencją na ulicach Long Beach!

Zachodnie wybrzeże USA przywitało kibiców równie słoneczną pogodą, jak Austin motocyklistów w serii MotoGP. Nikt jednak nie zamierzał spędzać czasu na plaży, bowiem na ulicznym torze w Long Beach rozgrywała się prawdziwa walka.

Rossi i Dixon – dwóch ubiegłorocznych pretendentów do tytułu zajęło pierwszy rząd. Wyróżniali się znacznie lepszym tempem od reszty stawki już od pierwszych okrążeń. Sytuacja zmieniła się dopiero po pierwszym pit-stopie. Rossi co prawda pozostał liderem, lecz Dixon został wyprzedzony przez Newgardena. Kolejny zjazd również przebiegł po myśli Rossiego – utrzymywał komfortową przewagę blisko 10 sekund. Dixon po problemach w czasie tankowania spadł o kolejne dwa „oczka”. Tym samym na podium znalazł się Rahal. Pewnie do mety dojechał Rossi, wygrywając w Long Beach drugi rok z rzędu! Dixon na ostatnich okrążeniach znalazł dodatkowe tempo i zdołał „wskoczyć” na podium, korzystając z kary dla Rahala, który blokował rywala w nieprzepisowy sposób.

Top 10 Acura Grand Prix of Long Beach:
1. Alexander Rossi
2. Josef Newgarden
3. Graham Rahal
4. Scott Dixon
5. Ryan Hunter-Reay
6. Simon Pagenaud
7. Will Power
8. Takuma Sato
9. James Hinchcliffe
10. Felix Rosenqvist

Foto:
indycar.com

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments