IndyCar | Will Power zwycięża w skróconym wyścigu w Pocono!

Autor:
Data: 19 sierpnia 2019 - 00:16

Walka o tytuł mistrza nabiera tempa. Do końca sezonu pozostały już tylko trzy wyścigi!
--

Pierwszy rząd zajęła dwójka prowadząca w klasyfikacji generalnej - Newgarden oraz Rossi. Już na pierwszym okrążeniu byliśmy świadkami dużego wypadku zainicjowanego przez Sato. W konsekwencji, z wyścig odpadło wielu kierowców, w tym Alexander Rossi. Na szczęście, żaden z zawodników nie odniósł obrażeń.

Incydent zatrzymał wyścig na kilkadziesiąt minut. Restart i kolejne okrążenia przebiegły już bez większych incydentów. Na prowadzeniu utrzymywał się Simon Pagenaud. Niefortunna neutralizacja w czasie pit stopów zrzuciła Newgarden'a na 7. lokatę.

Tuż po restarcie, prowadzenie usiłował objąć Power, lecz Pagenaud obronił fotel lidera. Rywalizacja nabrała nieco większego tempo po kolejnej serii pit stopów. Prowadzenie objął wtedy Dixon, po perfekcyjnym podcięciu lidera. Za jego plecami znalazł się Ferrucci, który prezentował świetną formę w Pocono.

Kolejne okno pit stopów - kolejna zmiana lidera. Tuż po półmetku rywalizacji, na prowadzenie wysunął się Power. Jak się okazało, strategia ta była zwycięską. Na 129. okrążeniu wyścig został przerwany, ze względu na zbliżającą się burzę. Rywalizacja nie została wznowiona i do Victory Lane zawitał Will Power!

Top 10 ABC Supply 500:
1. Will Power
2. Scott Dixon
3. Simon Pagenaud
4. Santino Ferrucci
5. Josef Newgarden
6. Ed Carpenter
7. Sebastian Bourdais
8. Tony Kanaan
9. Graham Rahal
10. Charlie Kimball

Foto:
indycar.com

Zamieść komentarz

Ksywa:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

GRID
11 października 2019
Need For Speed Heat
08 listopada 2019
Drift19
2019
Więcej premier

Speed Lista

Ankieta

Na jakiej platformie głównie grasz?Partnerzy


Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie