Newsy

IndyCar | Will Power zwycięża w skróconym wyścigu w Pocono!

Walka o tytuł mistrza nabiera tempa. Do końca sezonu pozostały już tylko trzy wyścigi!

Pierwszy rząd zajęła dwójka prowadząca w klasyfikacji generalnej – Newgarden oraz Rossi. Już na pierwszym okrążeniu byliśmy świadkami dużego wypadku zainicjowanego przez Sato. W konsekwencji, z wyścig odpadło wielu kierowców, w tym Alexander Rossi. Na szczęście, żaden z zawodników nie odniósł obrażeń.

Incydent zatrzymał wyścig na kilkadziesiąt minut. Restart i kolejne okrążenia przebiegły już bez większych incydentów. Na prowadzeniu utrzymywał się Simon Pagenaud. Niefortunna neutralizacja w czasie pit stopów zrzuciła Newgarden’a na 7. lokatę.

Tuż po restarcie, prowadzenie usiłował objąć Power, lecz Pagenaud obronił fotel lidera. Rywalizacja nabrała nieco większego tempo po kolejnej serii pit stopów. Prowadzenie objął wtedy Dixon, po perfekcyjnym podcięciu lidera. Za jego plecami znalazł się Ferrucci, który prezentował świetną formę w Pocono.

Kolejne okno pit stopów – kolejna zmiana lidera. Tuż po półmetku rywalizacji, na prowadzenie wysunął się Power. Jak się okazało, strategia ta była zwycięską. Na 129. okrążeniu wyścig został przerwany, ze względu na zbliżającą się burzę. Rywalizacja nie została wznowiona i do Victory Lane zawitał Will Power!

Top 10 ABC Supply 500:
1. Will Power
2. Scott Dixon
3. Simon Pagenaud
4. Santino Ferrucci
5. Josef Newgarden
6. Ed Carpenter
7. Sebastian Bourdais
8. Tony Kanaan
9. Graham Rahal
10. Charlie Kimball

Foto:
indycar.com

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments