IRG Formula 2018. Grand Prix Hiszpanii już dziś wieczorem

Autor:
Data: 13 maja 2018 - 11:12

Już dziś wieczorem odbędzie się kolejne wirtualne Grand Prix z simracingowej serii IRG Formula 2018. Tym razem gracze rFactor 2 będą rywalizować na torze Circuit de Barcelona-Catalunya.
--

Położona w sercu gorącej Hiszpanii, mierząca 4655 m pętla toru z pewnością jest dobrze znana wszystkim miłosnikom motorsportu. To tutaj zazwyczaj odbywają się pierwsze przedsezonowe testy F1.

Nitka toru to 16 zakrętów i poza prostą start-meta nie ma wielu miejsc na próby ataków. Układ toru przez wielu jest uważany za bardzo techniczny i wymagający dla opon, tu mamy pierwszy aspekt gdzie kierowcy będą szukać swoich szans na wyprzedzenie rywali. Już zeszłoroczny wyścig, kiedy mieliśmy do wyboru 3 mieszanki, pokazał z jak rożnymi strategiami można było jechać. W tym roku mieszanki są o stopień niżej, czyli najtwardszą z nich mamy medium, poza tym soft i super soft. Nadmierne wyciskanie maksymalnych osiągów kończy się szybką degradacją opon, zwłaszcza w długich zakrętach.

Sebastian Kosmala nie znalazł jeszcze w tym sezonie rywala, który odebrałby mu miejsce na najwyższym stopniu podium i każde z trzech dotychczas rozegranych GP padły jego łupem. Najbliżej tego był Adrian Kot na torze Bahrain, kiedy różniło tych kierowców tylko 8 sekund na mecie.

Patrząc jednak realnie trzeba się mocno postarać, aby zagrozić Sebastianowi w zdobyciu kolejnego trofeum - prezentuje on na wolnych treningach znakomite tempo. 30 kierowców do tej pory pokazało się na torze, najlepszy wynik uzyskał dotychczas Łukasz Ladmann pokonując minimalnie barierę 1.18 sekund. Do znudzenia jednak przypominamy, że tempo podczas wyścigu i unikanie wszelakich problemów jest prawdziwym kluczem do sukcesu.

Transmisja z tego wyścigu już dziś wieczorem, jak zwykle na kanale MotoGamesTV. Relacja zostanie poprowadzona przez duet: Andrzej Wasielewski z Pawłem Sobolewskim. Zaczynamy o 21:00. Przypominamy, że Andrzej prowadzi wiele ciekawych relacji, które można zobaczyć na jego kanale Twitch.

Zamieść komentarz

Ksywa:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

Speed Lista

Ankieta

Na jakiej platformie głównie grasz?Partnerzy


Czas tworzenia: 0.2743 sekund(y). DB queries: 17.
Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie