Newsy

IRG GT3 2018. Pierwszy wyścig sezonu już w tę niedzielę

Już w tę niedzielę 15 kwietnia rozpoczyna się kolejny sezon simracingowej ligi IRG GT3 2018. Tym razem jako pierwszy tor kierowcy odwiedzą znany Circuit de Nevers Magny-Cours.

Historia tego toru to wzloty i upadki. W latach 60-tych XX wieku zaprojektowany został przez Jean’a Bernigaud’a i służył jako treningowy obiekt dla „szkółki” École de Pilotage Winfield. W latach 80-tych podupadł i dopiero w latach 90-tych posłużył jako testowy tor dla zespołów F1.

W 2003 roku po przebudowaniu Circuit de Nevers Magny-Cours zyskał nowe zakręty inspirowane tymi znanymi z innych słynnych obiektów. Mamy 3-kę Estoril, 5 – Adelaide i szykany Nurburgring. Tor może pomieścić aż 90.000 kibiców co robi wrażenie biorąc pod uwagę, że jest wiele miejsc z ograniczonym dostępem dla widzów.

66-ciu kierowców pojawiło się na serwerach IRG-World, aby sprawdzić swoje tempo. Ilu z nich zapisze się przed niedzielą do sezonu pokaże czas.

Zapraszamy kierowców do zapisywania się i na treningi, a kibiców w niedzielny wieczór na transmisję na zaprzyjaźnionym kanale MotoGamesTV. Niech Wasze silniki zaryczą, a opony trzymają się asfaltu jak najdłużej. Więcej informacji na IRG-World.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments