IRG GT3 2018. Race of Istambul już dziś wieczorem

Autor:
Data: 20 maja 2018 - 11:45

Już dziś wieczorem odbędzie się kolejny wyścig simracingowej serii IRG GT3. Tym razem kierowcy zmierzą się na torze w Istambule.
--

Zaprojektowany przez Hermanna Tilke tor to 14 zakrętów o zróżnicowanej trudności, z których najbardziej znany jest zakręt (a właściwie kombinacja czterech zakrętów nr 8), który nawiązując do innego słynnego zakrętu z Monzy zyskał nazwę "Diabolica".

Drugim znanym miejscem jest "Turecki Korkociąg", czyli zakręt nr 1, gdzie nitka toru po 650 metrach opada w dół w lewym zakręcie, aby potem wspinać się prawym łukiem nr 2 do zakrętu nr 3 gdzie łatwo o utratę przyczepności przed nr 4. Potem kolejne 2 ciaśniejsze zakręty i przed zakrętem nr 7 kończy się pierwszy sektor. Drugi sektor to wspomniana kombinacja 4 zakrętów "Diabolica", następnie zjeżdżamy w dół do szykany 9-10 i znów pod górkę do zakrętu nr 11 przed którym kończymy 2-gi sektor. Rozpędzeni dojeżdżamy do ostatnich wolnych 3 zakrętów i wjeżdżamy na prostą startu-mety.

Tak pokrótce przedstawia się licząca 5340 m lewoskrętna nitka toru w Turcji, który notabene wciąż dzierży rekord największej ilości manewrów wyprzedzania w suchym wyścigu. A jeśli już o pogodzie mowa, to jak zwykle zdania synoptyków na nadchodzący weekend są podzielone. Bacznie zatem spoglądajcie na radary pogodowe, bo podczas wyścigu może niespodziewanie spaść deszcz.

Wszystko to zapowiada nam bardzo ciekawy wyścig, a emocje sięgną zenitu już dziś o 21:00, kiedy to nasi dzielni simracerzy stawią się na starcie 90-minutowej rywalizacji.

Dwaj kierowcy Infinity Racing Team, czyli lider klasyfikacji indywidualnej Stepek oraz 3-ci Szymon Piwinski nie zamierzają zwalniać tempa. Gonić lidera będzie zwłaszcza Zibiman, czyli Zbigniew Siara, kierowca ten ma świetne tempo, ale nie ustrzegł się błędów.

Transmisja z wyścigu już dziś o godz 21:00 w dwóch wersjach: polska poprowadzona przez IRG Studio na kanale MotoGamesTV oraz angielskojęzyczna poprowadzona przez Andrzeja na Twitchu.

Zamieść komentarz

Ksywa:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

Xenon Racer
26 marca 2019
Dangerous Driving
09 kwietnia 2019
Drift19
kwiecień 2019
Więcej premier

Speed Lista

Ankieta

Na jakiej platformie głównie grasz?Partnerzy


Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie