IRG GT3 2018. Race of Most już w tę niedzielę

Autor:
Data: 27 kwietnia 2018 - 15:11

Drugi wyścig simracingowego sezonu IRG GT3 2018 odbędzie się już w ten weekend. W niedzielę kierowcy zmierzą się na torze Autodrom Most.
--

Autodrom Most powstawał w latach 70 i 80 ubiegłego wieku. Na terenie zamkniętej kopalni odkrywkowej powstał projekt na miarę możliwości i samozaparcia jego twórców. Grupa pod nadzorem Vaclava Paura zaprojektowała ten obiekt na podstawie odwiedzin na Hockenheim i Nurburgringu oraz oglądanych transmisji z innych wyścigów.

Dostęp do planów technicznych obiektów na zachodzie europy i świecie był w tamtych czasach dla Czechosłowackich inżynierów utrudniony, ale nie było to zaporowym problemem. Nasi południowi sąsiedzi zaprojektowali ten tor czytając przepisy FIA i oglądając wyścigi na zdobywanych z za "Żelaznej Kurtyny" materiałów.

Z mlekiem matek wyssali miłość do ścigania się, bo już od lat 40-tych XX wieku rywalizowano w tamtych okolicach, na drogach wokół miejscowego browaru, na trasach wytyczanych w dzielnicy Stalingrad, czy w obrębie pobliskiej autostrady. Imprezy te zyskiwały coraz więcej widzów i coraz częściej zgłaszali się do nich międzynarodowi kierowcy.

W 1983 roku na torze zjawiło się 100.000 kibiców i w ten sposób Autodrom Most wpisał się do historii sportów motorowych XX wieku. Potem jak to w życiu bywa tor zmieniał właścicieli i podupadał, aż w 2014 roku trafił w ręce inwestorów którzy chcą przywrócić jego dawny blask, a nawet rozbudować sam tor i zaplecze wydając na to ok. 150 mln koron czeskich.

Pierwszy wyścig w sezonie padł łupem Zbigniewa Siary, a na podium znaleźli się jeszcze Daniel Stepkowski i Michał Kamasiewicz. 26 kierowców stawiło się na polach startowych, a ukończyło wyścig 19. Druga runda na czeskiej ziemi odpowie czy Zbigniew Siara odjedzie bardziej swoim oponentom, czy też zdołają oni poprawić swoje tempo.

Transmisja rozpocznie się w niedzielny wieczór o godz 21:00 na kanale MotoGamesTV. Zapraszamy kibiców na ten wieczór, a kierowców na treningi. Więcej informacji znajdziecie na IRG-World.

Zamieść komentarz

Ksywa:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

Speed Lista

Ankieta

Na jakiej platformie głównie grasz?Partnerzy


Czas tworzenia: 0.3081 sekund(y). DB queries: 17.
Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie