Jak zacząć w Project CARS 2? - poradnik początkującego

Autor: raufzero - www.simrace.pl
Data: 28 września 2017

Ponieważ Project CARS 2 urosło i przybyło mu nowych opcji, a sam gatunek jest raczej skomplikowany, spróbuje wprowadzić do wstępnych ustawień - tak żeby początkujący gracz mógł w 10 min ogarnąć najważniejsze funkcje i zacząć zabawę z nową grą.

Ustawienia graficzne

Gra jest ładna i choć generalnie ma dobrą optymalizację potrafi być wymagająca sprzętowo. Dla godnego wyglądu w 1080p wymaga jednak znalezienia odpowiedniego poziomu antyaliasingu (wygładzania krawędzi). Wszystkie porady z części pierwszej zachowały aktualność, tak więc polecam zajrzeć tu.

pCARS jak każdy sim woli więcej niż 60 fps, dlatego lepiej celować w średnie 90fps, a najlepiej zablokować gdzieś w tej okolicy. Można to zrobić softem jak MSI Afterburner z dodatkiem RTSS, lub za pomocą linii komend w Steam -fpscap XX gdzie XX to fps na które blokujemy render np. 90

Konfiguracja kierownicy

Zaczynamy od znalezienia profilu naszej kiery, niestety nie załatwi to przypisu przycisków i tak trzeba zbindować wszystkie funkcje manualnie. Bez obaw, gra rozpozna też kierownice innych mniej znanych producentów czy OSW.

Jeśli chcecie jeździć tylko na łopatkach, to zaznaczamy auto sprzęgło, które zadziała w autach bez sekwencji. Auto sprzęgło nie jest najlepiej rozwiązane, więc w miarę możliwości lepiej z niego nie korzystać (zamula zmiany, utrudnia ruszanie po spinie itp). Można je też przypisać pod przycisk.

Najpierw bindowanie urządzeń, potem kalibracja. Przypisujemy pedały, skrzynie biegów, ręczny i co tam mamy. Dalej można skalibrować kierę i pedały.

Przy okazji warto przypisać przyciski/pokrętła do regulacji FFB, pCARS2 nie ma osobnych ustawień dla każdego auta, więc za każdym razem trzeba podregulowywać siły osobno. Bez dobrego FFB nie ma jazdy, więc radzę nie omijać tego kroku.

Wracamy ustawić FFB. Na początek polecam wybrać preset RAW - FFB bez efektów nadpisanych, bezpośrednie, linearne, z wyjściowymi ustawieniami jak na screenie.

Flavour: RAW
Gain: 100 (można regulować w locie przyciskami)
Volume: 50 (można regulować w locie przyciskami)
Tone: 50
FX: 50
Spring 0.20

Ustawienie poprawnego FOV

Od dobrze ustawionego widoku, zależy nasze czucie drogi jak i poczucie prędkości.

W następnej zakładce wszystko do regulacji FOV i POV, czyli pola widzenia i punktu mocowania kamery (naszego widoku). FOV w pCARS jest horyzontalny, także dla monitora 16:9 w rozmiarze 27" stojącego w odległości 60-80 cm będzie to okolica 80.

Dostosowanie ruchów kamery

Jeśli nie przepadacie za nadmiernymi ruchami kamery w czasie jazdy to polecam poniższe ustawienia stabilizujące kamerę:

Movement

High Speed Shake OFF
World Movement 99
G-Force 0

Ograniczenie poziomu zniszczeń

Na początek, żeby oszczędzić sobie frustracji z rozwalającym nas AI, sugeruje wyłączyć uszkodzenia do poziomu Visual Only, tak samo usterki mechaniczne (randomowe) na OFF.

Options / Gameplay / Authenticity
Damage Type - Visual only
Mechanical failures No

1  2  >> Następna strona

Najbliższe premiery

RIDE 4
08 październikaa 2020
DIRT 5
06 listopadaa 2020
DRIFT21
2020
Więcej premier

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie