Newsy

Japończycy skonstruowali samochód na wodę!

Japońska firma Genepax twierdzi, że wynalazła samochód, który jako paliwo wykorzystuje wodę. Tak, zwykłą wodę: kranową, morską, deszczową czy jakąkolwiek inną. W dodatku pojazd nie emituje żadnych szkodliwych substancji, a efektem ubocznym zachodzących reakcji jest tylko tlen.

Jak widać na zdjęciach samochód nie jest wielkich rozmiarów. Posiada wewnętrzny generator, który rozkłada zatankowaną wodę na czynniki pierwsze. W ten właśnie sposób otrzymujemy wodór, który zasila ogniwa paliwowe. „Najważniejsze w naszym samochodzie jest to, że nie wymaga on zewnętrznego źródła zasilania” – mówi Kiyoshi Hirasawa, szef projektu. Ponadto, jak twierdzi Genepax, auto może jechać przez 60 minut ze stałą prędkością 80km/h zużywając jedynie 1 litr wody! Jeżeli wszystkie te informacje okażą się prawdziwe, to szykuje się rewolucja na rynku motoryzacyjnym. Przy aktualnych cenach ropy i benzyny takie rozwiązanie byłoby jak znalazł.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments