Newsy

Japoński Modus

Nissan Note jest japońskim odpowiednikiem Modusa – nietypowego mikrovana z Francji. Podczas Frankfurckiej wystawy, japońska firma zaprezentuje europejską wersję tego auta.

Pół roku temu Nissan wprowadził do sprzedaży na japońskim rynku nowy model – Note. Mikrovan wykorzystuje wiele rozwiązań wspólnych z Renault Modusem, co jest efektem powiązania finansowego obu producentów. Samochód wejdzie do sieci sprzedaży Nissana na starym kontynencie po targach, na których zadebiutuje wspólnie z modelami C+C i sportową Micrą 160SR.

Nissan Note kierowany jest do młodych rodzin z dziećmi. Dzięki odważnej stylizacji oraz swobodzie zagospodarowania wnętrza ma on umożliwić im aktywne życie. Rozstaw osi dłuższy niż na przykład w VW Golfie (2600mm), składane siedzenia i wysokie wnętrze to zalety auta.

Kiedy trafi ono do sprzedaży na wiosnę 2006 roku, do wyboru będą dwa diesle 1.5 dCi (58 i 86KM) i dwie jednostki benzynowe: 1.4, 88KM oraz 1.6, 110KM. Ten ostatni jest wspólny dla dwóch nowych wersji modelu Micra – C+C i 160SR.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments