Newsy

Jetta powraca

Volkswagen ponownie wraca do nazwy Jetta. Tak będzie się nazywać najnowsza generacja Golfa, w wersji z „kufrem” oraz kombi. W ten sposób niemiecki koncern odejdzie od nazwy Bora.

Obecnie jako Jetta sprzedawane są na amerykańskim rynku auta z nadwoziem sedan bazujące na Golfie. Ten sam model w Europie dostępny jest jeszcze jako Bora. Teraz ponownie dojdzie do zmian w nazewnictwie. Ponownie, gdyż dostępne w Europie modele VW bazujące na platformie Golfa różnie się w przeszłości nazywały.
Pierwsze dwie generacje Golfa w wersji sedan nazywały się Jetta, trzecia generacja przybrała już nazwę Vento, a czwarta Bora. Również jako Jetta Variant oferowany będzie Golf w wersji kombi.

Nowa Jetta w wersji czterodrzwiowej, już na europejski rynek, będzie do nabycia w sierpniu tego roku. Jetta Variant zaś oferowana będzie w przyszłym roku, a jej światowa premiera będzie miała miejsce podczas wystawy samochodowej we Frankfurcie.

Na frankfurckich targach IAA Volkswagen powróci także do nazewnictwa GTD. Pod tym symbolem ukrywać się będzie Golf z dwulitrowym silnikiem diesla GTI o mocy 170 KM. Jednostka ta pojawi się też później w obu wersjach nowej Jetty.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments