Newsy

Kadra Polski MX startowała na Ukrainie

IV eliminacja Mistrzostw Europy w Motocrossie w klasie 125 junior odbyła się na Ukrainie. Organizatorem zawodów był klub mający swoją siedzibę oraz tor w miejscowości w Chernovcy. Tor, na którym ścigały się AS`y europejskiego motocrossu jest wyjątkowo zlokalizowany w centrum miasta na osiedlu bloków! Jest bardzo widowiskowy, a swoją specyfiką przypomina supercross z bardzo twardą nawierzchnią. Posiada bardzo wysokie skoki i często wyprofilowane ze skrętem w lewo lub prawo. Na zawody przybyła bardzo liczna publiczność, która mocno dopingowała zawodników. Do zawodów przystąpiło 22 zawodników klasy 125 junior, wśród nich Polacy: Łukasz Lonka, Bartosz Szafran, Łukasz Bembenik oraz zawodnicy spoza kadry, Kuba Piątek i jego młodszy brat, Bartek Piątek.

Celem kadry dla tej klasy w bieżącym sezonie jest uplasowanie się w pierwszej dziesiątce przez co najmniej dwóch zawodników. Najbliżej wykonania tego zadania są aktualnie Łukasz Lonka oraz Bartek Szafran. Ten ostatni z zawodów na zawody jedzie coraz precyzyjniej i szybciej. Niestety Łukasz Lonka chciałby jak najszybciej zapomnieć i swoim występie na Ukrainie. Nie zdobył cennych punktów. Zaliczył bardzo groźny upadek, który wykluczył go z zawodów. Na szczęście jest cały i zdrowy. Bartek Szafran zaliczył umiarkowanie udany występ zajmując 12 i 11 miejsce w kolejnych biegach. Dobry start zaliczył także Łukasz Bembenik zajmując dobre 13 i 12 miejsce w dwóch wyścigach.

Pozytywnym akcentem okazał się start dwóch zawodników z poza kadry braci Piątków, którzy również zdobyli punkty. Moim zdaniem najlepszą droga do własnego rozwoju są starty za granicą. Kolejna eliminacja już pod koniec maja w Olsztynie. Już teraz pragnę zaprosić wszystkich kibiców imieniu swoim i zawodników.
Pozdrawiam, Marcin Wójcik (Trener Kadry Polski w Motocrossie).
Informacja prasowa MotoX.com.pl

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments