Newsy

Katalonia dla Citroena

Sebastien Loeb z pilotem Danielem Eleną zwyciężyli w 43 edycji Rajdu RACC Catalunya-COSTA DAURADA. Drugie miejsce zajęli Hiszpanie: Dani Sordo i Marc Marti, zapewniając tym samym ekipie Citroena dublet. Trzecia lokata przypadła aktualnym liderom klasyfikacji generalnej: Marcusowi Gronholmowi i Timo Rautiainenowi w Fordzie Focusie WRC 07.

Losy rajdu zdecydowały się już podczas pierwszego, piątkowego etapu. O wyniku zaciętej walki o pierwsze miejsce między Loebem, Sordo a Gronholmem przesądziły trudne, zmienne warunki atmosferyczne panujące na trasie. Najlepszym doborem opon wykazał się aktualny mistrz świata, wygrywając zdecydowanie ostatni oes dnia i odskakując na bezpieczną odległość od pozostałych rywali. Mimo determinacji kierowców Forda w kolejnych dniach, pozycje zawodników w czołówce nie uległy już zmianie do końca imprezy.

Wygrana Loeba pozwoliła Mu skrócić dystans do liderującego w mistrzostwach Gronholma na 6 punktów.

Jedyna polska załoga startująca w tym rajdzie, Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak w Suzuki Swift S1600, nie dojechała niestety do mety, odpadając na 15 odcinku specjalnym.

Kolejna runda mistrzostw WRC już za tydzień. Być może asfaltowe trasy na francuskiej Korsyce pozwolą załodze Loeb/Elena jeszcze bardziej zbliżyć się do pozycji lidera cyklu…