Newsy

Kolejne cztery NFS'y jeszcze w tym roku!

Tak, dobrze widzicie. Po nieudanym Undercoverze, Electronic Arts postanowiło uderzyć z poczwórną siłą wydając cztery kolejne gry z serii Need For Speed i to prawie w tym samym czasie.

Pierwszą z nich jest Need For Speed Shift. Produkcja ta została zapowiedziana na konsole PS3, Xbox 360, PSP oraz komputery PC, a pracuje nad nią studio Slightly Mad Studios (ludzie m.in od serii GTR). Można się więc spodziewać sporej dawki realizmu. Gra będzie najprawdopodobniej podobna do znanego wszystkim GRID’a tz. będziemy brać udział w legalnych wyścigach supersamochodów na ulicach wielkich metropolii (tak można również wywnioskować po dostępnym screenshocie). Dodatkowo do serii powróci widok z kokpitu, zupełnie nowy system zniszczeń oraz co ciekawe zachowań kierowcy. Co się pod tym kryje, jeszcze dokładnie nie wiadomo, ale podobno na samego kierowcę będzie oddziaływać wiele czynników m.in. siła odśrodkowa. Gra pojawi się jesienią.

Kolejnym NFS’em, w którego będziemy mieli okazję zagrać jeszcze w tym roku będzie Need for Speed World Online i będzie to exlusive dla posiadaczy pecetów. Nad tą odsłoną pracują Black Box oraz singapurski oddział EA. Jak sama nazwa wskazuje, gra będzie się opierać głównie na rozgrywce sieciowej i do tego zostanie udostępniona całkowicie za darmo! Do dyspozycji graczy zostanie oddany największy otwarty świat w historii NFS. Dodatkowo, jak to już w tej serii bywa, otrzymamy licencjonowane samochody oraz części, natomiast za pomocą sieciowych rankingów będziemy mieli okazje zwiększać swoją reputacją wśród innych graczy. Gra zostanie wydana najpierw w Azji latem tego roku, a następnie zimą w Ameryce Północnej.

O trzecim tytule zapowiedzianym przez EA wiadomo niestety na razie niewiele. Wiemy tylko, że odpowiada za niego EA Black Box i że najprawdopodobniej, podobnie jak w Undercover, zostanie położony nacisk na akcję i zręcznościowy rodzaj rozgrywki. Czwartym NFS’em będzie natomiast Need For Speed Nitro i ukarze się tylko na konsole Wii i DS.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments