Newsy

Koniec serii Need For Speed?

Tytuł wiadomości trzeba przyznać bardzo dramatyczny, ale również wielce prawdopodobny. Jest to związane z kryzysem, który dotknął EA w ostatnim czasie, ze względu na słabą sprzedaż ich nowych gier. Niestety to takich produkcji zalicza się ostatnia odsłona Need For Speed. Gra, która miała powrócić do korzeni serii po raz kolejny okazała się odgrzewanym kotletem i nie pojawiła się nawet na liście 20 najlepiej sprzedających się tytułów, co poprzednikom przychodziło bez problemu.

Jako, że EA musi ciąć koszty, będzie zmuszone do zamknięcia działów gier, które nie przynoszą spodziewanego dochodu. Do takich działów zalicza się również Black Box, odpowiedzialny właśnie za NFSy. Wprawdzie koncern nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, ale podobno już przerwano prace nad następcą Undercovera… Jednak mimo wszystko jestem pewien, że jeżeli nie będzie już NFSów to pojawi się inna seria traktująca dokładnie o tym samym.

5 1 głos
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments