Newsy

Kubica na podium w iRacing Endurance Series!

Robert Kubica wraz z Marcinem Skrzypczakiem, Niallem Quinn oraz Pablo Araujo stanęli na wirtualnym podium 12-godzinnego wyścigu na torze Suzuka, na platformie iRacing!

Niewątpliwie simracing jest czymś nowym dla Roberta Kubicy. Pierwszy raz zaangażował się w zawody na najwyższym poziome. Nikogo prawdopodobnie nie zdziwił sukces Polaka. Podkreślał jednak, że wdrożenie się do nowego środowiska stanowiło niemałe wyzwanie. Szczególną trudność stanowi odpowiednie wyczucie prowadzonego samochodu. Wiadomym jest fakt, że symulator mocno ogranicza siły działające na kierowcę, porównując je do prawdziwego samochodu. Mimo to, Kubica jechał bardzo pewnie i agresywnie. Jazda naszego rodaka mogła się podobać, pomimo kilku błędów. Gratulacje dla całego zespołu Orlen Team Targa.

Zainteresowanych zapraszamy na Instagram Roberta Kubicy, gdzie w relacji live z Marcinem Skrzypczakiem opowiedzieli nieco więcej o swoim starcie.

Foto:
instagram.com/robertkubica_real

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments