Newsy

Laraki Borac

Mało znany, północno-afrykański producent sportowych aut, ma do zaoferowania bogatym poszukiwaczom wykwintnych dzieł na czterech kołach, swój nowy model. Podczas nadal trwających targów motoryzacyjnych w Genewie, Laraki Automobiles pokazało koncept Borac.

Ponad 4,5-metrowe auto dysponuje zamontowanym za przednią osią, dwunastcylindrowym, widlastym silnikiem pochodzący ze stajni Mercedesa. 6-litrowe monstrum przekazuje na tylną oś – za pośrednictwem 6-biegowej, sekwencyjnej skrzyni – moc aż 540 koni mechanicznych.

Tam z kolei znajdują się super-szerokie gumy, które muszą poradzić sobie z takim potencjałem. 20-calowe, 15-ramienne felgi obute są w opony 290/35, a z przodu w niewiele węższe 265/35. Dzięki temu, samochód może rozwinąć iście torową prędkość 310 km/h, choć potencjalna konkurencja przyspiesza do setki w mniej niż 4,5 sekundy.

Chodzi głównie o takie bolidy jak 626-konny Mercedes SLR („tylko” 8 cylindrów, ale 3,9 sek. do 100 km/h), 490-konne Ferrari F430 (ok.4 sek. do setki), a nawet o wiele bardziej cywilizowane, 507-konne BMW M6, które jest podobnie szybkie. Cóż, jak widać za oryginalną stylistykę płaci się większą masą (aż 1500 kilogramów) i zmniejszeniem sprawności.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments