Newsy

Laserowo skanowany Sebring International Raceway już dostępny w rFactor 2

Nastały nowe czasy dla wyścigowego symulatora rFactor 2. Tytuł zyskał pierwszy laserowo skanowany tor Sebring International Raceway.

Wspomniany tor jest jednym z najstarszych amerykańskich obiektów, na którym odbywało się wiele wyścigów wytrzymałościowych. Ekipa Studia 397 pracowała w terenie w okolicach lutego i od tego czasu trwała implementacja toru. Teraz możemy podziwiać ostateczny efekt.

Sebring International Raceway dostępny jest w trzech układach. Podstawowy layout to pełny Sebring 12 Hour, który dostępny jest w dwóch wersjach – z dnia zawodów, czyli z wypełnionymi trybunami oraz drugiej, bardziej odzwierciedlającej zwykły dzień treningowy. Pozostałe dwa układy to krótsze Sebring School i Sebring Johnson Club.

Wydanie tego toru jest kamieniem milowym dla rFactor 2. Dzięki skanowaniu laserowemu i innym technikom udało się uzyskać bardzo wysoki poziom szczegółowości. Dane, które uzyskano w ten sposób przekształcane są następnie w informacje przekazywane do układów force-feedback kierownic. Dzięki temu gracze będą w stanie wyczuć każdy, nawet najdrobniejszy fragment trasy. Takiego poziomu w rFactor 2 jeszcze nie było i jak zapewniają twórcy, teraz „FFB nie kłamie”.

Tor jest dostępny na Steam w cenie niecałych 40zł. Poniżej jego oficjalny zwiastun. Oprócz nowej trasy, Studio 397 wydało również w ostatnim czasie aktualizacje dla swoich pakietów Endurance i GT3.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments