Newsy

Legend dla Europy

Kolejny Civic nie był jedyną nowością japońskiego giganta – Hondy. Podczas salonu w Genewie zaprezentowano także prototyp europejskiej wersji modelu Legend, najbardziej prestiżowej Hondy.

Najciekawszym rozwiązeniem technicznym jest nowoczesny, zaawansowany napęd cztery koła nazwany Super Handling All-Wheel Drive (SH-

AWD). Rozdziela on moment obrotowy na każde z kół w zupełnie dowolny sposób, zapewniając tym samym doskonałą trakcję we wszystkich możliwych warunkach.

W nowym Legendzie zastosowano także system INVS, który wykrywa pieszych w warunkach ograniczonej widoczności (mgła, noc) oraz system CNBS, który namierza inne obiekty na drodze wykorzystyjąc do tego radar. Ostrzega on kierowcę sygnałem świetlnym i dźwiękowym o niebezpieczeństwie, jednoczesnie napinając pasy bezpieczeństwa. Jeśli stwierdzi, że kolizja jest nieunikniona, natychmiast wyhamowuje pojazd.

Dokładna specyfikacja Hondy Legend dla Europy nie jest jeszcze znana, jednak do salonów będzie można się po nią wybrać od przyszłego roku.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments