Newsy

Limitowany pickup Forda

Ford wprowadzi do sprzedaży w styczniu kompaktowego pickupa Ranger STX, który jest najlepiej sprzedającym się autem w Stanach Zjednoczonych od 17 lat w swojej kategorii.

Ranger STX będzie miał bardziej sportowy, a jednocześnie stylowy wygląd. Choć jest to pickup, to jednak zaprojektowany został głównie z myślą o jeździe w mieście. Świadczą o tym chociażby obniżony przedni grill oraz brak napędu na obie osie.

W zewnętrznym wyglądzie auta można znaleźć kilka elementów, których wcześniej nie stosowano w innych wersjach modelu. Np. zderzak i klamki drzwi są w kolorze nadwozia, przedni grill otoczają światła przeciwmgielne, dodano dodatkową, poziomą kratkę grilla.

Wnętrze limitowanego Rangera ma być bardziej komfortowe,a jednocześnie eleganckie. Przednie sportowe fotele, które można zamówić ze skórzaną tapicerką, oddzielone są centralną konsolą. Wnętrze wykończone jest w dwóch kolorach, które mają współgrać z kolorem nadwozia. Ranger STX oferowany jest w dwóch wersjach kabinowych: Regular Cab oraz Super Cab. Ta druga, z dodatkowym miejscem za przednimi siedzeniami na dwie osoby lub bagaże, jest dostępna z dwoma lub czterema drzwiami.

Jako napęd wersji STX można wybrać trzylitrowy silnik OHV V6 o mocy 148 KM lub czterolitrowy SOHC V6 o mocy 207 KM. Oba silniki współdziałają z pięciobiegową, manualną skrzynią biegów lub z pięciostopniową automatyczną przekładnią. Bezpieczeństwo podróżującym zapewnić mają system ABS, dwie przednie poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa z napinaczami.

Ranger STX daje także kupującym możliwość sporej indywidualizacji auta. W celu zwiększenia mocy można zamówić system doładowania Ranger Whipple Supecharger, który zwiększa moc 3-litrowego silnika do 230 KM. System daje się łatwo zainstalować pod maską silnika, bez konieczności dodatkowego 'okablowania’.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments