Newsy

M-Zetka

Ledwie wysechł matowy lakier na koncepcyjnym Z4 Coupé, a BMW już ogłosiło, że do produkcji trafi odmiana M wyposażona w 343-konny silnik.

Po prezentacji pierwszych zdjęć Z4 M Roadster wszyscy zastanawiali się nie czy, ale kiedy pokazane zostanie coupé z tym samym silnikiem. Oto jest w całej okazałości. Dobrze znany rzędowy, sześciocylindrowy silnik o pojemności 3.2 l przejęty został z modelu M3. Podobnie sześciostopniowa skrzynia biegów.

Kompozytowe hamulce to z kolei zapożyczenie z torowo-drogowego M3 CSL. Spodziewane w połowie roku Z4 M Coupé będzie mocniejsze o prawie 50 KM od Porsche Caymana S (295 KM), a nawet od podstawowej odmiany 911 (335 KM). Do setki ma się rozpędzać w okrągłe pięć sekund, a elektronika odetnie paliwo przy zwyczajowych 250 km/h. To wynik słabszy od wspomnianych Porsche, choć po zdjęciu ogranicznika szanse BMW mogą się wyrównać. Co ciekawe, Z4 M na północnej pętli Nuerburgringu wykręca lepsze czasy nie tylko od Z4 M Roadstera, ale też od M3. Ceny jeszcze nie zostały podane, jednak należy się spodziewać kwoty zbliżonej do Caymana S.

źródło: AutoGazeta.pl
Nadesłane przez mgcompany

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments