Newsy

M3 Coupe z nowym pakietem

W ofercie koncernu BMW pojawił się model M3 w nowej wersji Competition, która dzięki dodatkowemu wyposażeniu skierowana jest do tych kierowców, którzy cenią sobie szczególne sportowe właściwości auta.

Nowa wersja modelu M3 pojawiła się na rynku na przełomie roku. W Niemczech ten dodatkowy pakiet wyposażenia oferowany jest za 5.300 euro. Na szczególnie dobre przyjęcie M3 Competition koncern z Monachium liczy na amerykańskim rynku, gdzie model ten zostanie zaprezentowany podczas rozpoczynających się targów w Los Angeles.

Dzięki dodatkowemu wyposażeniu, które oferowane będzie wyłącznie w nowej wersji M3, ten i tak jeden z najbardziej sportowych modeli produkowanych seryjnie, będzie posiadał jeszcze więcej cech typowych dla auta sportowego. Auto dostępne będzie, podobnie jak wersja M3 CSL, z 19-calowymi kołami z oponami o rozmiarach 225/40 z przodu i 255/35 z tyłu. Wspólnie z nowo opracowanym podwoziem i bardziej dopasowanym układem kierowniczym M3 Competition gwarantuje odczuwalną poprawę w prowadzeniu auta.

Z wersji M3 CSL pochodzi również tryb M Track, który zapewnić ma większą dynamikę jazdy, a poprzez to sympatykom szybkiej jazdy jeszcze większą frajdę. Przełącznik tego trybu znajduje się na kierownicy, podobnie jak i inne przełączniki podstawowych funkcji. Zarówno kierownica, jak i gałka zmiany biegów w wersji z ręczną skrzynią lub dźwignia przy skrzyni automatycznej zostały wykończone skórą (Alcantara).

Także układ hamulcowy został w całości „wzięty” z wersji M3 CSL. Średnica tarcz hamulcowych w porównaniu do standardowego modelu M3 została zwiększona o 20 mm i wynosi teraz 345 mm.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments