Mad Box. Nowa konsola od twórców Project CARS

Autor:
Data: 04 stycznia 2019 - 17:20

Ian Bell, szef Slightly Mad Studios zaskakuje nas ostatnio coraz to nowymi informacjami. Po zapowiedzi Project CARS 3 przyszła pora na zapowiedź nowej, autorskiej konsoli. Mad Box, bo tak na chwilę obecną brzmi jej nazwa, ma być konkurencją dla PlayStation 5 i następcy Xbox One.
--

Pierwsze wzmianki o nowej konsoli pojawiły się na Twitterze, natomiast później Bell w wywiadzie dla portalu Variety wspomniał, że sprzęt ma pojawić się na rynku za ok. 3 lata i ma być "najpotężniejszą konsolą" zbudowaną do tej (tamtej?) pory. Ma wspierać VR, 60fps i 4K. W przypadku googli wirtualnej rzeczywistości ma być dostępne 60fps dla każdego oka, czyli 120fps w sumie (aktualizacja 05.01: z kolejnych wiadomości Bella wynika, że jednak będzie 90fps per oko, czyli 180fps w sumie).

Ponadto silnik konsoli ma być dostępny za darmo dla wszystkich, więc może to otworzyć furtkę dla wielu niezależnych twórców gier. W przypadku konsol Sony i Microsoftu dla takich deweloperów często pojawiały się pewne ograniczenia.

Na Twitterze dostępne są również pierwsze grafiki prezentujące wygląd Mad Box. Trzeba przyznać, że design jest dość niecodzienny i konsola nie wygląda na taką, którą będzie można postawić na półce pod telewizorem. Wygląda bowiem na to, że będzie ona stała w pionie, ale również w poziomie może zabierać sporo miejsca.

Ja mam mieszane uczucia, a Wy co sądzicie? Czy niezależna konsola może mieć szanse z przyszłymi konstrukcjami Sony i Microsoftu?

Źródło: Variety.com, Twitter

Zamieść komentarz

Imię:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

Project CARS 3
28 sierpnia 2020
WRC 9
03 września 2020
DRIFT21
2020
Więcej premier

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie