Publicystyka

Magotan – jedna z najnowocześniejszych limuzyn świata

FAW-Volkswagen prezentuje po raz pierwszy nowy okręt flagowy VW – Magotana. Ten specjalnie dostosowany do chińskiego rynku model to bliźniak znanego na całym świecie i cieszącego się wielką popularnością Passata. Pod względem technicznym nowy Magotan jest uznawany za niemiecki produkt z najwyższej półki: bezpieczeństwo, dynamika jazdy, silniki, jakość i ergonomia utrzymane są na najwyższym światowym poziomie.
Już podczas konstrukcji tego modelu w Niemczech uwzględniono założenie, że ta limuzyna zarówno pod względem stylistyki jak i właściwości musi spełniać wymagania chińskiego rynku i przede wszystkim odpowiadać gustom nowoczesnego chińskiego społeczeństwa. Luksusowy, sportowy i nowoczesny Magotan będzie oferowany w Chinach od 2007 roku. Ten nowy model stanie się przy tym ważnym elementem strategii FAW-Volkswagen, mającej na celu przygotowanie przedsiębiorstwa do pełnej sukcesów przyszłości w Chinach. W momencie debiutu Magotana FAW-Volkswagen stanie się jedynym producentem na rynku, którego oferta będzie obejmowała wysokiej jakości modele „Premium” od klasy A do klasy C. A to, co jest już pewne, wzmocni wiodącą pozycję tego przedsiębiorstwa na chińskim rynku motoryzacyjnym.

Magotan w szczegółach.

Nowy Magotan jest bliźniakiem cieszącego się wielką popularnością na wszystkich kontynentach Passata. W Magotanie racjonalne cechy tej serii zostały jeszcze udoskonalone. Jednocześnie jednak zespół konstruktorów bezkompromisową kombinacją formy, funkcji, stylistyki i ergonomii tchnął w tego Volkswagena nową pasję i żywiołowość.

Stylizacja

Nowego Magotana charakteryzuje pełna siły, awangardowa stylistyka. Przód z chromowaną osłoną chłodnicy w formie tarczy herbowej i wyzywająco „spoglądające” reflektory, atletyczna sylwetka i mocna grafika emanują pewnością siebie. To, co demonstruje wygląd zewnętrzny Magotana, można znaleźć także w jego wnętrzu: wyjątkowość i perfekcja w każdym detalu. Cechą świadczącą jednoznacznie o najwyższej jakości jest statyczna sztywność na skręcanie. Jest ona o 57 (!) procent większa, niż i tak już doskonała wartość dla Passata rodem z Volkswagen Group China a tym samym jest najlepsza w tej klasie aut.

Wnętrze

Zaglądając do wnętrza Magotana zobaczymy czystą, świeżą i jednocześnie klasyczną stylistykę o rzucającej się w oczy lekkości, wysokiej jakości materiały i rozwiązania techniczne ukierunkowane na człowieka a nie na pokazanie możliwości współczesnej techniki. Celem było uzyskanie doskonałej ergonomii i łatwości obsługi. Bagażnik w tym aucie jest wprost olbrzymi – ma pojemność 565 litrów. Dostępna jako wyposażenie dodatkowe dwustrefowa klimatyzacja umożliwia – podobnie jak w limuzynie Volkswagena Phaetonie – pozbawioną wyczuwalnych strumieni powietrza wentylację.

Zawieszenie

Odseparowana akustycznie od nadwozia poprzez ramę pomocniczą czterowahaczowa oś tylna Magotana oraz przednia oś z kolumnami McPherson i z licznymi aluminiowymi elementami zapewniają dynamikę, komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Układ hamulcowy

Jako pierwsza limuzyna tej klasy w Chinach Magotan jest wyposażony seryjnie w elektromechaniczny hamulec postojowy uruchamiany przyciskiem. Dzięki elektronicznej regulacji i połączeniu z innymi urządzeniami sterującymi w tym systemie można było zintegrować dynamiczną funkcję hamowania awaryjnego, wspomaganie przy ruszaniu (np. pod górę) oraz funkcję Auto-Hold (postój na czerwonych światłach bez konieczności trzymania wciśniętego pedału hamulca).

System uruchamiania i zamykania

Zdalnie sterowany system uruchamiania i zamykania jest całkiem nowym rozwiązaniem. Nie ma już tradycyjnego kluczyka do stacyjki. Nadajnik do otwierania i zamykania centralnego zamka jest prawie całkowicie wsuwany w uchwyt z prawej strony kierownicy. Teraz wystarczy tylko nacisnąć na nadajnik i silnik uruchomi się. Jeżeli Magotan jest wyposażony w system Keyless-Entry-Start-and-Exit (KESSY), uruchomienie silnika nastąpi po wciśnięciu zamontowanego na stałe przycisku. Zasada działania: w momencie dotknięcia klamki system rozpozna uprawnienia dostępu na podstawie sygnału z nadajnika znajdującego się w kieszeni kurtki, spodni lub w torebce, odblokuje Magotana, zwolni immobilizer lub dezaktywuje opcjonalny autoalarm i pozwoli na uruchomienie samochodu. Aby zablokować drzwi, należy wcisnąć przycisk umieszczony w klamce. Do otwierania i zamykania można naturalnie posłużyć się także pilotem.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments