McLaren Shadow Project. Zakończyły się największe wyścigowe zawody esportowe

Autor:
Data: 17 stycznia 2019 - 22:29

Po pięciu miesiącach zmagań dziś odbył się wielki finał największych wyścigowych zawodów esportowych - McLaren Shadow. Z ponad pół miliona graczy biorących udział w kwalifikacjach w finale wzięło udział zaledwie trzech.
--

McLaren Shadow Project to organizowane przez brytyjskiego producenta samochodów zawody esportowe. Nie są to jednak typowe zmagania, ponieważ rywalizacja odbywała się na różnych platformach (PC, Xbox One, mobile) oraz w różnych grach (Forza Motorsport 7, Project Cars 2, iRacing, rFactor 2 i mobilny Real Racing 3). W fazie kwalifikacji trwającej kilka miesięcy, wyłoniono siedmiu graczy, którzy wzięli udział w półfinałach w siedzibie McLarena.

Podczas półfinałów siedmiu śmiałków ścigało się w każdej z pięciu gier, mimo że do zakwalifikowania wystarczyło grać tylko w jeden tytuł. Jak tłumaczyli twórcy - "konkurs miał na celu przeniesienie do półfinału najbardziej zróżnicowanej puli zawodników". W półfinałach wyłoniono trzech finalistów, który wzięli udział w ostatecznym wyścigu. Zasiedli za kierownicami wirtualnych McLarenów 570S GT4 na platformie rFactor 2.

Ostatecznie całe zawody wygrał Igor Fraga, 20-latek z Brazylii. Pokonując ponad pół miliona kandydatów, został nowym kierowcą rozwojowym McLarena. Igor w nagrodę dostanie roczny płatny kontrakt i będzie jeździł z zespołem F1 na wyścigi. Poniżej możecie obejrzeć nagranie z transmisji finałów.

Zamieść komentarz

Imię:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

Speed Lista

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie