Newsy

Mercedes MLK

Mercedes robi wszystko, by jak najszybciej przedstawić rywala dla małego SUVa od konkurencyjnego BMW. Tym samym podąża za Audi, które już zapowiedziało produkcję Q3.

Zeszłoroczna premiera BMW X3 chyba nieco zaskoczyła odwiecznego rywala w klasie premium. Mercedes musi teraz szybko nadrobić zaległości.

Jego nowy produkt będzie się plasował poniżej klasy C, jednocześnie, kiedy trafi na rynek za rok, będzie musiał zmierzyć się także z zapowiadanym SUVem Audi Q3.

Wcześniej krążyły również pogłoski, jakoby mała terenówka Mercedesa miałaby nazywać się MLX lub X-klasa, jednak ostatecznie pozostało przy odwołującej się do małego roadstera nazwie MLK.

Tak jak i bawarski rywal, off-roader spod znaku srebrnej gwiazdy będzie bardziej sportowy niż terenowy. Stylistycznie auto nawiąże do większego Mercedesa ML – jednak z zapożyczeniami z najmniejszego coupe-cabrio z rodziny.

Technologiczne koneksje zbliżą go do następnego wcielenia C-klasy. Tak jak i nowy sedan, który trafi do sprzedaży w 2007 roku, tak i MLK będzie wyposażane w te same jednostki napędowe oraz standardowy system 4×4.

Pod maskę trafią między innymi silniki 3- i 3,5-litrowe V6 oraz turbodoładowane diesle. By dotrzymać tradycji, do roku czasu po debiucie możemy spodziewać się Mercedesa MLK w wersji AMG.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments