Newsy

Mick Schumacher mistrzem Formuły 2!

Jeszcze przed startem finałowego weekendu, matematyczną szansę na tytuł mistrza miało aż czterech kierowców. Na czele klasyfikacji znajdował się Schumacher. Niestety, weekend dla Niemca rozpoczął się od wypadku w kwalifikacjach. W rezultacie wystartował z odległej, 18. pozycji i zmuszony był minimalizować straty.

Sobotni wyścig, Schumacher rozpoczął od długiego stintu na twardych oponach. Strategia opłaciła się i wyścig zakończył tuż za swoim głównym oponentem – Ilottem, na 8. pozycji. Oznaczało to, że o końcowym rezultacie zadecyduje niedzielny wyścig.

Przed ostatnim wyścigiem sezonu, na „placu boju”, pozostali już tylko Schumacher oraz Ilott. Niemiec wystartował z 3. pola, tuż obok swojego oponenta. Pomimo dobrego startu, popełnił błąd już na pierwszym okrążeniu. Zniszczone opony sprawiły, że tracił kolejne pozycje i zmuszony był odbyć pit-stop. Na korzyść Schumachera, Ilott również tracił tempo i pozycje.

Ostatecznie, syn 7-krotnego mistrza świata F1 dopiął swego i został mistrzem Formuły 2 w sezonie 2020! Warto dodać, że Niemiec ma już podpisany kontrakt z Haasem na starty w Formule 1 w przyszłym roku.

Foto: fiaformula2.com

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments