Newsy

Monster Jam powraca!

Po przerwie, w wielkim stylu, powracają do Polski kultowe zawody Monster Jam! Druga edycja już 3 września na nowobudowanym Stadionie Miejskim we Wrocławiu! Wydarzenie będzie jedną z pierwszych imprez inaugurujących funkcjonowanie stadionu, budowanego z myślą o Euro 2012. Dzisiaj ruszyła też sprzedaż biletów.

Monster Jam to rywalizacja potężnych, charakterystycznych amerykańskich półciężarówek Monster Truck, których napędzane metanolem silniki osiągają moc blisko półtora tysiąca koni mechanicznych. Zawody rozgrywane są tylko na największych na świecie stadionach
i halach widowiskowo-sportowych.

W zawodach weźmie udział 10 czołowych zespołów z USA, w tym ikony tego sportu: Grave Digger oraz Maximum Destruction. Rywalizacja odbędzie się w dwóch konkurencjach. Na początek wyścig równoległy w parach na dystansie dwóch okrążeń. Wygra zespół, który wykręci najlepszy czas przejazdu. Drugą konkurencją wieczoru będzie freestyle, czyli półtorej minuty niesamowitych skoków i miażdżenia wraków. Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie not sędziów. W przerwie zobaczymy także pokaz FMX.

Monster Jam to jednak nie tylko bezkompromisowa rywalizacja na torze. Zanim płytą boiska zawładną monstery, będzie je można podziwiać naprawdę z bliska podczas Pit Party, specjalnej imprezy poprzedzającej główne widowisko, która odbędzie się w strefie parku maszyn tuż przy stadionie. Pit Party jest również doskonałą okazją do zdobycia autografu czy porozmawiania z kierowcami tych potężnych pojazdów. Bezpłatne bilety na to wydarzenie – w pierwszej kolejności – otrzymają tylko osoby, które zakupią minimum 3 bilety na zawody Monster Jam. Pula wejściówek na Pit Party jest ograniczona!

Zaczynamy mocnym uderzeniem! Monster Jam to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych imprez motoryzacyjnych na świecie. Rocznie sprzedaje się ponad 3,5 mln biletów w kilkunastu krajach. Cieszę się, że po długich staraniach do grona miast gospodarzy dołącza w tym roku Wrocław. Impreza motoryzacyjna tej skali to najlepszy dowód na wielofunkcyjny charakter naszego obiektu. Mam nadzieję, że Monster Trucki solidnie przetestują wytrzymałość nowego Stadionu Miejskiego! – powiedział Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Na potrzeby Monster Jam płytę wrocławskiego stadionu pokryje 6500 ton specjalnej mieszanki gliny i piasku (około 270 wywrotek), z której uformowany zostanie tor. Powstaną specjalne ziemne skocznie (tzw. hopy) oraz przeszkody zbudowane z ponad 30 wraków samochodów osobowych, autobusów, vanów i przyczep kampingowych.

Ilość dostępnych miejsc na trybunach została ograniczona. Na całym obwodzie stadionu z systemu sprzedaży wyłączono część rzędów najbliżej murawy, które podczas imprezy będą zasłonięte. To standardowa procedura na wszystkich stadionach, nie tylko w Polsce. Z uwagi na motoryzacyjny charakter imprezy, pierwsze rzędy stanowią strefę bezpieczeństwa. Podczas zawodów nikt nie ma prawa tam przebywać i zastrzeżenie to będzie skrupulatnie przestrzegane. Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu – powiedział Maciej Brzozowski, event manager agencji LIVE, organizator i jedyny producent Monster Jam w Polsce.

Ciekawostką jest fakt, że impreza była już planowana we Wrocławiu w 2009 r. (pod kątem zawodów sprawdzono wtedy kilka lokalizacji we Wrocławiu), ale z powodu braku odpowiedniego stadionu nie doszła do skutku. Pierwsza edycja Monster Jam w tej części Europy, której sponsorem tytularnym był PKN ORLEN, odbyła się na Stadionie Śląskim w Chorzowie gromadząc na trybunach komplet publiczności – ponad 41 tys. widzów!

Wybrane ceny biletów na Monster Jam:

Trybuna północna i południowa: 109,00 PLN
Trybuna zachodnia i wschodnia: 129,00 PLN
Pakiet grupowy: przy zakupie minimum 3 biletów Pit Party gratis!

Sprzedaż biletów oraz dodatkowe informacje na:
www.eventim.pl

Więcej o Monster Jam na:
www.monsterjam.pl
Informacja prasowa

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments