Motorsport Newsy

MotoGP. Aleix Espargaro wygrywa i prowadzi w generalce!

GP Argentyny powróciło do MotoGP po dwóch latach przerwy. Pierwszy rząd na Termas de Río Hondo zajęli kolejno Espargaro, Martin i Marini. Dobry start zaliczył Martin, wychodząc na prowadzenie po pierwszym zakręcie. Będący w świetnej dyspozycji w tym sezonie Aleix Esparagaro, nie dał jednak łatwo oddać zwycięstwa i w połowie wyścigu rozpoczął ataki na lidera.

Dobry start zaliczył Pol Espragaro i długo podążał tuż za podium. Niestety, zmuszony był wycofać się rywalizacji po wywrotce. Za czołową dwójką podążał duet Suzuki. Nie byli jednak w stanie włączyć się w walkę na czele. Zwycięski manewr, starszy z braci Espargaro wykonał na 5 okrążeń przed końcem. Tym samym, wygrał pierwszy wyścig w swojej karierze MotoGP i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej! Podium uzupełnił Rins.

Po trzech rundach w tym sezonie warto wspomnieć o aż dziewięciu różnych zawodnikach, stających na podium! Zwiastuje to świetny i nieprzewidywalny sezon 2022. Kolejna runda już w przyszły weekend.

1Aleix EspargaroAprilia
2Jorge MartinDucati
3Alex RinsSuzuki
4Joan MirSuzuki
5Francesco BagnaiaDucati

Foto: motogp.com

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments