Motorsport Newsy

MotoGP. Bagnaia wygrywa w Assen! Quartararo nie kończy wyścigu!

Klasyczne Tourist Trophy w Assen znów dało nam emocjonujący wyścig, z mnóstwem walki i zwrotów akcji. Pole postion zajął Francesco Bagnaia, głodny zwycięstwa po porażce w Niemczech. Jego największy konkurent – Quartararo, wystartował tuż obok Ducati, z drugiego pola. Agresywny start francuza kosztował go jedną lokatę, na rzecz Aleixa Espargaro.

Yamasze zdecydowanie sprzyjały długie i szybkie zakręty charakterystyczne dla toru w Assen. Już po paru okrążeniach wywierał presję na Espargaro. Wtedy też doszło do prawdziwego dramatu obrońcy tytułu mistrzowskiego – Quartararo wywrócił się próbując objąć drugą lokatę! Na incydencie ucierpiał także zawodnik Aprilii, tracąc wiele pozycji, po wyjeździe poza tor.

Wypadek faworyta tegorocznych zmagań był wodą na młyn dla Bagnaii. Mozolnie budował przewagę nad rywalami i kontrolował tempo. Za jego plecami podążali Bezzecchi oraz Martin. Na kilkanaście okrążeń przed końcem, Quartararo zaliczył kolejną, tym razem dużo poważniejszą wywrotkę, która definitywnie zakończyła jego udział w tym wyścigu.

Na 10 okrążeń przed końcem, nad torem pojawiły się ciemne chmury, zwiastujące rychłe opady. Gdzieniegdzie na torze powiewały białe flagi z czerwonymi krzyżami, informujące o potencjalnych opadach w sekcji. Tempo stracił Jorge Martin i spadł na 6. lokatę. Najniższy stopień podium z kolei objął Vinales, broniąc „pudła” do ostatniego okrążenia. Bagnaia zdołał dowieźć zwycięstwo w TT Assen! Wartym wspomnienia jest również Aleix Espargaro, który odrabiał straty przez cały dystans, aby rzutem na taśmę, w ostatnim zakręcie „wskoczyć” na czwartą lokatę!

1Francesco BagnaiaDucati
2Marco BezzecchiDucati
3Maverick VinalesAprilia
4Aleix EspargaroAprilia
5Brad BinderKTM

Foto: motogp.com

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments