Motorsport Newsy

MotoGP. Marquez niezwyciężony na Sachsenringu!

Niewątpliwym „królem” Sachsenringu jest Marc Marquez. Ostatnie 7 wyścigów wygrał właśnie Hiszpan. W tym roku jednak zawodnik Hondy miał mocno utrudnione zadanie. Niedawny powrót po poważnej kontuzji z pewnością nie pomagał. Zdołał jednak wejść na prowadzenie już na drugim okrążeniu i uciec od stawki. Wyraźnie osłabł pod koniec wyścigu, na czym próbował skorzystać Miguel Oliveira. Ostatecznie, nie był w stanie dotrzymać kroku Marquezowi. 5 sekund za prowadzącą dwójką, linię mety przekroczył Fabio Quartararo.

Dzisiejszy tryumf zapisze się z pewnością na kartach historii MotoGP. Marc Marquez zwyciężył pierwszy raz od 2019 roku, stawiając czoła bardzo poważnemu urazowi. Dodatkowo, jako drugi zawodnik w historii Motocyklowych Mistrzostw Świata, wygrał na jednym torze 8 razy z rządu.