Motorsport Newsy

MotoGP. Quartararo bez konkurencji w Portugalii

Kolejny epizod emocjonującego sezonu miał miejsce w Portugalii. Kwalifikacje padły łupem Johanna Zarco! Francuz okazał się najlepszy w zmiennych warunkach. Z pierwszego rzędu ruszyli także Mir oraz Espargaro. Lider klasyfikacji i zwycięzca ostatniego wyścigu, wyruszył dopiero z 6. linii.

Dobry start zaliczyli Mir oraz Quartararo. Zgodnie z przewidywaniami z rozgrzewki, aktualny Mistrz Świata dysponował bardzo dobrym tempem na suchej nawierzchni. Udowodnił to, obejmując prowadzenie i rozpoczął ucieczkę od stawki.

Za plecami lidera trwała zacięta walka. O drugą lokatę „bili się” Mir, Zarco oraz Miller. Niestety, pojedycznek Mira i Millera zakończyła się wywrotką obu zawodników. Miller, atakując rywala upadł, zgarniając również zawodnika Suzuki. W walce pozostali Zarco oraz Espargaro. Ostatecznie, to zdobywca pole position obronił drugą lokatę. Wyścig, z bardzo dużą przewagą, wygrał Fabio Quartararo!

1Fabio QuartararoYamaha
2Johann ZarcoDucati
3Aleix EspargaroAprillia
4Alex RinsSuzuki
5Miguel OliveiraKTM

Foto: motogp.com

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments