MotoGP, WRX i NASCAR. Weekend 4 - 5 sierpnia 2018

Autor: Michał Pochopień
Data: 09 sierpnia 2018

Podsumowanie minionego weekendu 4 - 5 sierpnia w MotoGP, WRX oraz NASCAR.

MotoGP - Brno, Czechy


Moto2
Dobry start z pierwszego rzędu zaliczył Marquez i objął prowadzenie przed Marinim. Okrążenie później Bagnaia "zasiada" na fotelu lidera. W dalszej części wyścigu, Marquez spadł na siódmą pozycję, a na czele tasowali się Oliveira i Marini, czekający na błąd rywala. Marquez rozpoczął pogoń za czołówką, lecz wywrócił się po błędzie. Z okrążenia na okrążenie czołówka jechała bliżej siebie. Na prowadzenie przebił się Baldassarri, aby chwilę później stracić pozycję na rzecz Oliveiry. Jak zwykle, batalia trwała do ostatniego zakrętu. Oliveira wygrywał GP Czech w kategorii Moto2! Tym samym obejmuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Niesamowite emocje zapewnił motocyklista KTM w walce z Marinim. Podium uzupełniają Marini oraz Bagnaia.

MotoGP
O 14:00, tradycyjnie przyszedł czas na kategorię królewską wyścigów motocyklowych. Dovi zajął pierwsze pole. O dziwo, start nie zamieszał w czołówce. Podobnie jak w kategorii Moto2, zawodnicy jechali w bardzo małych odstępach, czyhając na błąd rywala. Na 14 okrążeń przed końcem Rossi obejmuje prowadzenie. Chwilę później zostaje wyprzedzony przez Dovizioso oraz Marqueza. Niestety The Doctor stracił tempo i spadł na 5. miejsce.

Ostateczna walka o podium rozpoczęła się na 3 okrążenia przed końcem. Wyścig nie dostarczył nam przesadnych emocji, lecz końcówka zaprezentowała świetną walkę. Zdobywca pole position zwyciężył w GP Czech! Za nim ukończyli kolejno Lorenzo i Marquez. Ponownie, MotoGP nie zawiodło kibiców.

FIA WRX – World RX of Canada


Pierwszy półfinał
Wyścig stał pod znakiem walki duetu Volkswagena i Audi. Bez niespodzianki, Kristoffersson prowadził. Jego partner zespołowy - Solberg - zdecydował się na podcięcie Ekströma, poprzez wczesny Joker Lap. Ryzykowna taktyka nie powiodła się, lecz kierowca Volkswagena awansował do ostatniego wyścigu. Oprócz niego, w finale wystartowali Kristoffersson i Ekström.

Drugi półfinał
Tym razem, to Audi było zwierzyną, a Peugeot myśliwym. Niestety Bakkerud nie był w stanie zakwalifikować się do finału. Już na początku, uszkodził tyle koło, co wykluczyło go z rywalizacji. Sensacje przyniósł ostatni zakręt. Loeb uderzył w bandę i stracił dwie pozycje. Mimo to, wystartował w finale. Oprócz niego, Hansen i Baumanis awansowali do ostatniego wyścigu.

Finał
Ciekawą strategię zastosował Baumanis. Zaliczył Joker Lap już na pierwszym okrążeniu. Niestety plan zawiódł na całej linii i kierowca Forda ukończył na 6. pozycji. Kolejną wygraną do kolekcji dopisać może Kristoffersson. Kierowca Volkswagena prowadził pewnie od startu do mety. W odróżnieniu od Baumanisa, Loeb pojechał dobry wyścig pomimo startu z tyłu stawki. Francuz dojechał trzeci. Drugi ukończył Hansen.


1  2  >> Następna strona

Najbliższe premiery

Speed Lista

Ankieta

Na jakiej platformie głównie grasz?Partnerzy


Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie