Newsy

Narzędzia edycyjne Xpand Rally

Xpand Rally jako jedyna gra rajdowa w pełnej wersji oferuje graczom zestaw narzędzi edycyjnych. Dzięki nim możliwe jest nie tylko tworzenie własnych tras na podstawie istniejących, ale również modelowanie ulubionych odcinków specjalnych z prawdziwych rajdów. Oprócz w pełni funkcjonalnego edytora ChromEd dołączonego do gry, graczom udostępniony będzie poprzez dedykowany serwis dla moder’ów zestaw eksporterów plików 3DA (m.in. z 3D Studio Max). Umożliwi on wstawianie do gry dowolnych modeli 3D w tym samochodów. Dzięki zastosowaniu w Xpand Rally Javy jako języka skryptowego, gra ma otwartą strukturę, ułatwiającą tworzenie własnych modów. Umożliwia to tworzenie nie tylko własnych wyścigów i cykli rajdów, ale wręcz zupełnie nowych gier.

ChromEd
Dołączany do gry edytor świata gry oparty jest na silniku Chrome Engine 2004. Umożliwia on graczom między innymi:
• modyfikacje istniejących tras poprzez wyznaczanie nowego ich przebiegu;
• modyfikacje wyglądu otoczenia tras poprzez dodawanie nowych obiektów na poboczach;
• ingerencję w opis trasy dyktowany przez pilota i dowolne jego modyfikowanie łącznie z możliwością użycia własnych próbek;
• tworzenie zupełnie nowych odcinków specjalnych od podstaw;
• odwzorowanie w Xpand Rally tras rajdowych istniejących w rzeczywistości.

Eksporter modeli i malowania
Na serwisie dedykowanym dla moder’ów udostępniony zostanie również zestaw eksporterów plików 3da. Umożliwi on eksportowanie miedzy innymi z programu 3d Studio MAX modeli 3D do formatu obsługiwanego przez grę i ChromEd. Dzięki niemu możliwe będzie tworzenie i dodawanie do gry dowolnych modeli (np. otoczenia trasy) oraz modeli stworzonych własnoręcznie samochodów.

Możliwe jest również modyfikowanie malowań samochodów oraz tworzenie własnych, zupełnie nowych malowań. Ułatwiają to przykładowe, białe tekstury udostępniane wraz z grą.

Strona dla moder’ów
W związku dużym zainteresowaniem narzędziami edycyjnymi i dodatkami do Xpand Rally już teraz zapraszamy na oficjalną stronę poświęconą dodatkom do gry dostępną pod adresem www.xpandrally.com/chromed. Już wkrótce pojawią się tam opracowane przez Techland tutoriale i filmy instruktażowe do poszczególnych narzędzi oraz oficjalne dodatki do gry.
Techland zapowiedział również, że publikowane będą na tej stronie również trasy, modele samochodów oraz malowania do nich utworzone przez graczy, spełniające warunki techniczne i jakościowe Xpand Rally.

Wszystkich zainteresowanych grą zapraszamy do wyrażania swoich opinii na oficjalnym forum gry. Tych, którzy chcą być na bieżąco informowani o nowościach związanych z Xpand Rally zapraszamy do zapisania się na oficjalny newsletter na stronie www.xpandrally.com.

Inf. prasowa

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments