Newsy

NASCAR | Bracia Busch zgarniają wszystko!

Słynny short-track w Bristol gościł NASCAR w ten weekend. Kwalifikacje padły łupem Elliotta, który ustanowił tym samym rekord toru! 500 okrążeń w niedzielnym wyścigu wyłoniło najlepszego z najlepszych…

Już od pierwszych okrążeń Elliott pokazał, iż ma znakomite tempo w ten weekend. Niestety, pit stop w czasie neutralizacji zepchnął go na 5. pozycję. Zwycięzcą w pierwszym segmencie został Ty Dillon po znakomitej walce z Bowyerem.

Kolejny weekend z rzędu muszę pochwalić dyspozycję Kyle’a Buscha. Po incydencie na 3. okrążeniu zdołał powrócić do pierwszej dziesiątki w czasie ok. 100 okrążeń. Na starcie drugiego segmentu kierowca Toyoty był już… trzeci!

Układ sił w stawce w dalszej części wyścigu był już zupełnie inny. Zwycięzcą drugiego segmentu został Logano. Kiepski pit-stop był jedynie początkiem problemów Elliotta. Spadł w głąb stawki przez problemy z samochodem. Jedynie dzięki neutralizacji mógł wrócić na okrążenie lidera.

Około półmetka rozpoczęła się walka o prowadzenie, trwająca przez wiele okrążeń. Logano, Bower oraz Blaney wymieniali się fotelem lidera. Na ok. 100 okrążeń przed końcem na torze pojawiła się neutralizacja. Wtedy też pierwszą pozycję zajął… a jakże – Kyle Busch! 50 okrążeń przed końcem walka rozpoczyna się od nowa. Prowadzenie przejmuje Keselowski, jednak nie długo..

Prawdziwa batalia rozpoczęła się po ostatnim okresie żółtej flagi. Bracia Busch pozostali na torze, nie zjeżdżając na pit-stop. Szybko uciekli od stawki, aby stoczyć niesamowity bój aż do linii mety. Ostatecznie, Kyle wygrał wyścig Food City 500 w Bristol!