Newsy

NASCAR | Elliott powtarza sukces z ubiegłego roku!

NASCAR zawitało na jeden z trzech torów drogowych w kalendarzu. Tym razem, Watkins Glen. Pierwszy rząd należał do Elliota oraz Byrona. Warto przypomnieć, iż to właśnie tu, zdobywca pole position wygrał swój pierwszy wyścig w Cup Series.

Chase Elliott szybko wypracował przewagę i pewnie przemierzał kolejne okrążenia. Za jego plecami pojawił się Hamlin oraz Truex Jr. Nie byli jednak w stanie zagrozić liderowi w tym segmencie, który wygrał z przewagą 5 sekund.

Drugi segment również należał do kierowcy Chevroleta. Wygrał on tą część rywalizacji po udanych restartach w końcówce „stage’a”.

Finałowy etap rywalizacji, Ellliott rozpoczął na fotelu lidera. Tym razem jednak, niczym cień podążał za nim Truex Jr. Walka nerwów trwała przez wiele okrążeń, aby przenieść się do pit road. Elliott zaliczył pit stop okrążenie wcześniej niż Truex. Zyskana w ten sposób przewaga stopniała chwilę później po neutralizacji.

Batalia trwała aż do mety. Truex, podobnie jak rok temu, wyczekiwał błędu rywala. Ten jednak nigdy nie nadszedł i Chase Elliot ustawił swój samochód w Victory Lane!

Top 10 GoBowling at The Glen:
1. Chase Elliott
2. Martin Truex Jr.
3. Denny Hamlin
4. Erik Jones
5. Ryan Blaney
6. Matt DiBendetto
7. Kevin Harvick
8. Kyle Larson
9. Brad Keselowski
10. Kurt Busch

Foto:
nascar.com

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments