NASCAR | Hamlin wygrywa walkę strategii!

Autor:
Data: 29 lipca 2019 - 00:19

Kolejny weekend NASCAR zbliża nas do PlayOff'ów. Coraz większa presja ciąży na zawodnikach, który nie odnieśli jeszcze zwycięstwa w tym sezonie. Rzecz jasna, nie jest to jedyna możliwość awansu, lecz zdecydowanie najbardziej efektywna. Trwa również walka o tytuł mistrza sezonu regularnego, pomiędzy Kylem Buschem, a Joey Logano.
--

Pierwszy rząd w Pocono zajęli kolejno Harvick oraz Logano. Spokojny start przerodził się w walkę strategii. Lider nie zdecydował się na pit stop w połowie segmentu, tak jak większość zawodników. Strategia ta nie opłaciła się, gdyż prowadzenie objął Kyle Busch, utrzymując je do mety etapu.

Harvick wrócił na fotel lidera po restarcie. Nie mógł jednak rozsiąść się na nim komfortowo, ponieważ już po chwili, w lusterku wstecznym ujrzał Kyle'a Buscha. Ten objął prowadzenie i utrzymał je niemal przez cały segment. Zjechał do pit road tuż przed metą etapu. Johnson skorzystał na sytuacji, wygrywając drugi segment.

Kyle Busch wrócił na prowadzenie, po neutralizacji w ostatnim etapie. Niestety, musiał odbyć jeszcze jeden pit stop, aby w jego samochodzie wystarczyło paliwa. Strategia długiego przejazdu w drugim segmencie okazała się zupełnie nie trafiona.

Ostatnie okrążenia stanowiły walkę kierowców z kończącym się paliwem. Denny Hamlin, jak się okazało, rozegrał strategiczne szachy najlepiej!

Top 10 Gander RV 400:
1. Denny Hamlin
2. Erik Jones
3. Martin Truex Jr.
4. William Byron
5. Kyle Larson
6. Kevin Harvick
7. Daniel Hemric
8. Brad Keselowski
9. Kyle Busch
10. Ryan Blaney

Foto:
nascar.com

Zamieść komentarz

Ksywa:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

Ankieta

Planujesz zakup Need for Speed Heat?Speed Lista

Partnerzy


Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie