Need For Speed Payback zepsuty przez mikro-transakcje. Są pierwsze recenzje

Autor:
Data: 08 listopada 2017 - 20:42

Premiera Need For Speed Payback nastąpi w ten piątek, natomiast w sieci pojawiły się już pierwsze recenzje najnowszej produkcji Ghost Games. Tytuł podobno mocno zachęca graczy do mikro-transakcji w wyniku grinda.
--

"Grind", czyli angażowanie graczy do mozolnych, powtarzalnych akcji w celu zdobycia np. punktów doświadczenia, kredytów czy też unikalnych artefaktów. Takimi artefaktami w Need For Speed Payback są karty, które zdobywamy po wyścigach, a dzięki którym możemy ulepszać swój samochód.

Mechanizm jest standardowy - wygrywasz, zdobywasz kartę, ulepszasz pojazd. W Payback jednak ten proces podobno jest tak żmudny i czasochłonny, że przygotowanie auta na odpowiednim poziomie tylko dzięki wyścigom, graniczy z cudem. Jest oczywiście druga droga, mikro-transakcje, czyli za prawdziwą kasę kupujemy odpowiednie karty. System ten często jest stosowany w grach, natomiast w przypadku nowego Need For Speed problemem jest balans, pomiędzy samodzielnym zdobywaniem nagród, a potrzebą ich zakupienia. I właśnie na brak odpowiedniej równowagi pomiędzy tymi dwoma elementami najbardziej narzekają recenzenci.

Z drugiej strony Need For Speed Payback chwalony jest za bardzo przyjemny, zręcznościowy model jazdy, który sprawia wiele radości. Dodatkowo do atutów zaliczana jest ładna oprawa graficzna i dźwiękowa. Piękny obrazek nie pomógł jednak temu tytułowi w osiągnięciu wysokich not. Aktualnie w serwisie MetaCritic, gra ma średnią ocen na poziomie 71/100 dla wersji na PS4 i 67/100 w przypadku Xboxa One. Jeżeli twórcy nie poprawią balansu w zdobywaniu kart, w najbliższym czasie sytuacja nowego NFSa może się tylko pogorszyć.


Need For Speed Payback to kolejna odsłona popularnej serii gier wyścigowych. Za produkcję ponownie odpowiada studio Ghost Games. Gra pojawi się 10 listopada 2017 na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach osobistych.

[ Więcej informacji o grze ]

Komentarze ...

bullet Anonymous
09 lis 17 - 11:08
Gość
EA tym posunięciem strzela sobie w stopę..

bullet OWCZAR
14 lis 17 - 17:18
Gość
Nie zgodzę sie z tym że zbieranie kart to mozolny proces. Sam gram i w przeciągu 30 minut grania (dojazd do wyścigu+ wyścig+ dojazd do sklepu, i tak w kółko) pozwala zdobyć pełen komplet kart z tej samej marki, na wysokim poziomie.

bullet gracz
18 lis 17 - 13:40
Gość
@OWCZAR: czyli musisz powtarzac ten sam proces iles razy, to jest wlasnie grind. Nie powiunno sie zmuszac gracza do powtarzania w kolko tych samych wyscigow.

Zamieść komentarz

Ksywa:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

Forza Horizon 4
02 października 2018
GRIP
06 listopada 2018
RIDE 3
08 listopada 2018
Więcej premier

Speed Lista

Ankieta

Jakiego kontrolera używasz w grach wyścigowych?

Partnerzy


Czas tworzenia: 0.5824 sekund(y). DB queries: 16.
Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie