Motogry Newsy

Nie LOL, nie CS – Gran Turismo oficjalną dyscypliną Igrzysk Olimpijskich 2021!

Gran Turismo i cztery inne gry kompletywne będą częścią nowego odłamu igrzysk olimpijskich o nazwie Olympic Virtual Series (OVS). Pierwsza impreza tego cyklu już 13 maja i trwać będzie do 23 czerwca. Oznacza to, że poprzedzi Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Wydawałoby się, że to clickbait, lecz nie tym razem!

Logo projektu OVS

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOI) zakomunikował, że powołał do realizacji nowy projekt „Olympic Virtual Series” będący częścią następnych Igrzysk Olimpijskich. Aby zrealizować plany, MKOI jest we współpracy z pięcioma Międzynarodowymi Federacjami Sportowymi oraz wydawcami gier w tym twórców Gran Turismo. Koncepcja jest zgodna ze strategią cyfrową MKOl oraz Agendą Olimpijską 2020 + 5. Projekt jest skupiony wokół gier związanych ze „sportową rywalizacją”, więc nie mogły zostać dopuszczone gry zwierające przemoc i bezpośrednią walkę takie jak Dota, Counter Strike czy Valorant. Thomas Bach przewodniczącym MKOl powiedział:

„Nie możemy mieć w programie Olimpijskim gry, która promuje przemoc albo dyskryminacje”

Lista nie jest jeszcze zamknięta. W kolejnych edycjach wydarzenie może się odbyć we współpracy z federacjami które zadeklarowały już chęć współpracy takim jak FIFA, FIBA, ITF czy World Tenis. Obecne gry wchodzące w skład nowej wirtualnej serii Igrzysk Olimpijskich to:

  • eBaseball Powerful Pro Baseball 2020
  • Zwift
  • TBA (World Rowing)
  • Virtual Regatta
  • Gran Turismo
źródło: https://www.olympic.org

Organizatorzy mówią że każda osoba z właściwym sprzętem i oprogramowaniem będzie mogła wziąć udział w turnieju. Nie wiadomo jeszcze, jak będą wyglądać eliminacje, zawody będą miały różną formę zależną od decyzji międzynarodowej federacji sportowych oraz firm udostępniających określone, regulaminowe symulatory. Bardziej szczegółowe informacje mają pojawić się w najbliższym czasie. Producent serii Gran Turismo i prezes Polyphony Digital, Kazunori Yamauchi, powiedział:

Jesteśmy zaszczyceni, że Gran Turismo zostało wyznaczone jedno z współtwórców Olympic Virtual Series. To historyczny dzień nie tylko dla nas w Gran Turismo, ale także dla nas z historii sportów motorowych. Jestem bardzo podekscytowany, że liczni gracze Gran Turismo z całego świata będą mogli podzielić się doświadczeniami w Olympic Virtual Series. ”

Jak wam się podoba dołączenie simracingu do tak prestiżowego grona sportów Olimpijskich? I czy jeśli nie podano odsłony GT, to na pewno chodzi o najnowszą?

Źródła: https://www.olympic.org/news/international-olympic-committee-makes-landmark-move-into-virtual-sports-by-announcing-first-ever-olympic-virtual-series
https://www.fia.com/news/fia-collaborates-international-olympic-committee-launch-inaugural-olympic-virtual-series

5 3 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Jacek Piąstka
Wrocławski pasjonat rajdów, driftingu i stylu w motoryzacji. W przeszłości założyciel lokalnego klubu motocyklowego. Prowadzący Speed Zone Podcast. Od 3 lat pisze recenzje ściagłek. W wolnym czasie rozbija samochody w Beam.NG, fotografuje i nagrywa.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
szatan666
szatan666
29 kwietnia 2021 15:05

Skoro gry przedostają się do rzeczywistości, to mam nadzieję że kolejnym krokiem jest budowa toru na podstawie Midfield i Deep Forest Raceway.

Rafal
Rafal
29 kwietnia 2021 15:39

Ostro 😀