Newsy

Niedługo pojeździmy na żywo z zawodnikami!

Gry na takie konsole jak Playstation 3 czy Xbox 360 mają już tak zaawansowaną grafikę, że wyścigi wyglądają niemal jak w rzeczywistości. Do malowniczej grafiki ma niedługo dojść możliwość ścigania się z najlepszymi kierowcami świata np. z Formuły 1 !! Firma iOpener Media mówi o możliwości uczestnictwa w danym wyścigu na żywo i ścigania się bok w bok z prawdziwymi kierowcami.

Holenderska firma oferuje system oparty na GPS, który przesyłałby sygnał położenia bolidu na konsole graczy i wprost na ich telewizory w domach. System jest tak dokładny, że potrafi określić położenie w czasie rzeczywistym z dokładnością do 30cm.

iOpener Media jednak nie zamierza tworzyć tego typu gry, a jedynie oferować swoją technologię dla już gotowego produktu. Będzie mimo to zapewniać swoje serwery, do których będzie przekazywany sygnał położenia bolidów, a z niego przesyłany na serwery odbiorcy. Oprócz tego dostarczy oprogramowanie, które będzie odpowiedzialne za odtwarzanie w wirtualnej rzeczywistości wypadków oraz wszelkiego rodzaju interakcji pomiędzy autami prawdziwych kierowców oraz gracza.

Choć tego typu technologia otwiera zupełnie nowe możliwości i doznania dla graczy, to nie jest do końca doskonała. Weźmy pod uwagę chociażby sam fakt, że tak naprawdę taki Robert Kubica nigdy nie będzie w stanie zobaczyć Twojego bolidu i odpowiednio zareagować na Twoje manewry na torze. Oprócz tego, kierowcy przeniesieni w wirtualną rzeczywistość wpadając na Ciebie, pojadą dalej podczas gdy Ty skończysz wyścig na betonowej barierze. Mimo to, myślę że prawdziwi fani symulatorów pokochają tą opcję i z chęcią będą dostawać baty od najlepszych kierowców świata 😉 Co ciekawsze, opisywana technologia już była testowana z bolidem Formuły 1 i możemy spodziewać się, że będzie w pełni gotowa na Gwiazdkę w 2009 roku 🙂

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments