Newsy

Nissan Fuga!

Nissan zaprezentował model Fuga, który ma być jego nową bronią w segmencie aut luksusowych.

Auto napędzają takie jednostki jak V6 3,5 i 2,5 litra, a współpracują one z 5-biegową przekładnią automatyczną, która posiada tryb pracy ręcznej.

Pojazd porusza się na 19-calowych kołach, które z przodu zawieszono na zupełnie nowych wahaczach podwójnych. Ponadto samochód został wyposażony w system RAS (Rear Active Steering). Jego zadaniem jest utrzymanie stabilności przy szybkiej jeździe autostradowej oraz na krętych drogach.

Jednym z bajerów (tych „dobrych” :-)) zapewnie jest system Intelligent Key ID, który sam rozpoznaje który kierowca wsiada do samochodu i włącza odpowiedni „profil” z ulubionymi ustawieniami aktualnego użytkownika. Tak więc „inteligentny klucz ID” dobierze odpowiednie ustawienia foteli, zmieni położenie kierownicy czy włączy inną stację radiową. Jeśli to dla Ciebie za mało – Nissan zamontował dodarkowo system Bluetooth! Pozwoli on na bezprzewodowe i łatwe zintegrowanie np. telefonu komórkowego z pokładowym systemem audio.

Także w Fudze zastosowano reflektory ksenonowe z systemem doświetlania zakrętów, które znacznie poprawiają widoczność po wewnętrznej stronie zakrętu. Nie zapomniano także o poduszkach powietrznych, kurtynach. Kolejnym bajerem (ale jakże użytecznym!) jest na pewno system elektroniczny informujący o niebezpiecznym zbliżeniu się do przeszkody (np. innego pojazdu).

Te japońskie auto jest także bardzo przyjazne dla otoczenia. Silnik 2,5 litra spełnia już rygorystyczne normy ekologiczne, które w Japonii zaczną obowiązywać w… 2010 roku! Większa jednostka o pojemności 3,5 litra jest trochę gorsza, bo generuje poziom zanieczyszczeń „tylko” o 50 procent mniejszy niż obecnie dopuszczalne.

Jeśli nie lubisz marki Nissan to wiedz, że ten pojazd będzie także oferowany pod nazwą Infiniti M.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments