Newsy

Nissan planuje pobicie rekordu ZR1 na Nordschleife.

Serwis GTRBlog, który zajmuje się dostarczaniem informacji na temat najnowszego modelu Nissana GT-R, zamieścił wywiad z głównym kierowcą testowym Nissana – Toshio Suzuki. Możemy się z niego dowiedzieć między innymi tego, że Nissan planuje powrót na Nordschleife ze swoim modelem GT-R na rok 2009 w celu pobicia rekordu Corvette ZR1 (7:26).

Redaktorzy GTRBlog zostali zaproszeni do Australi, gdzie w Sydney na torze Eastern Creek Nissan zorganizował spotkanie dla prasy, prezentujące możliwości GT-R. Na tę okazję ściągnięto także Toshio Suzuki, który popełnił rok temu (17 kwietnia 2008) rekord toru Nürburgring w Nissanie GT-R (7:29). Został on jednak pobity przez Corvette ZR1 (7:26). Korzystając z okazji, redaktorzy GTRBlog przeprowadzili wywiad z Suzuki-san.

To właśnie z niego możemy dowiedzieć się najbliższych planów Nissana odnośnie modelu GT-R. Toshio zdradza, że planują wyjazd na Nordschleife w kwietniu obydwoma modelami GT-R: na rok 2009 oraz Spec V. Wg. niego GT-R na rok 2009 jest szybszy od swojego poprzednika o ok. 4-5 sekund na 'Ringu’. Nie zdradza natomiast nic na temat czasu wersji Spec V. Z wywiadu możemy się także dowiedzieć, że ulubionym GT-Rem Toshio jest model R32, bardzo lubi tor Le Mans we Francji i że na codzień jeździ Mercedesem i… Nissanem GT-R. Na pytanie, które opony są najlepsze w przypadku GT-R’a, Toshio Suzuki wybrałby Dunlop SP Sport 600 DSST do jazdy po suchym torze, a Bridgestone RE070R do jazdy po ulicy, gdzie warunki pogodowe mogą czasem zaskoczyć kierowcę.

Cały wywiad można znaleźć oczywiście na stronie GTRBlog.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments