Nissan prezentuje nowy elektryczny samochód wyścigowy LEAF NISMO RC

Autor:
Data: 05 grudnia 2018 - 10:20

30 listopada w Tokio zaprezentowany został nowy Nissan LEAF NISMO RC — elektryczny samochód wyścigowy rozwijający ponad dwukrotnie wyższą moc i moment obrotowy niż jego poprzednik.
--

Prezentacja miała miejsce w Nissan Crossing w dzielnicy Ginza. Samochód opracowany przez NISMO, czyli sportowy dział Nissana, jest wyposażony w autorskie rozwiązania techniczne wykorzystywane w wyścigach samochodowych. Zadebiutował on oficjalnie 2 grudnia na dorocznym Festiwalu NISMO na torze Fuji International Speedway, obok nowego elektrycznego samochodu wyścigowego Formuły E Nissana.

Samochód wyposażony w dwa silniki elektryczne (generują one łączną moc 240 kilowatów - po 120 kW każdy oraz niesamowite 640 Nm momentu obrotowego), napęd na wszystkie koła oraz dynamiczne nadwozie powstał specjalnie w celu zademonstrowania możliwości technologii samochodów elektrycznych Nissana, która może zapewnić fascynującą, a jednocześnie „cichą i bezemisyjną” moc. LEAF NISMO RC jest ucieleśnieniem wizji Nissan Intelligent Mobility. Zaawansowane akumulatory oraz elementy zespołu napędowego zapożyczono z Nissana LEAF — najlepiej sprzedającego się samochodu elektrycznego na świecie.

W Nissanie LEAF NISMO RC zastosowano wiele lekkich komponentów oraz wykonaną w całości z włókna węglowego wyścigową konstrukcję samonośną, co pozwoliło ograniczyć masę pojazdu do zaledwie 1220 kilogramów. Korzystny stosunek mocy do masy zapewnia imponujące przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,4 sekundy — czyli w czasie o 50% krótszym w porównaniu z poprzednim modelem.

„Nowy LEAF NISMO RC pokazuje jak wysokie są nasze aspiracje pod względem czystej mocy i osiągów oraz tego, by samochody elektryczne zapewniały klientom jeszcze więcej emocji” — powiedział Daniele Schillaci, wiceprezes i globalny dyrektor ds. marketingu, sprzedaży i samochodów elektrycznych w firmie Nissan. „To jak dotąd nasz najbardziej fascynujący przykład realizacji filozofii Nissan Intelligent Mobility”.

Nissan planuje zbudowanie sześciu egzemplarzy nowego LEAF NISMO RC i rozmieszczenie ich w różnych częściach świata, aby fani mogli osobiście przekonać się o jego mocy i fascynujących osiągach.

Źródło: Nissan

Zamieść komentarz

Ksywa:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

GRID
11 października 2019
Need For Speed Heat
08 listopada 2019
Drift19
2019
Więcej premier

Speed Lista

Ankieta

Na jakiej platformie głównie grasz?Partnerzy


Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie