Nissan prezentuje nowy elektryczny samochód wyścigowy LEAF NISMO RC

Autor:
Data: 05 grudnia 2018 - 10:20

30 listopada w Tokio zaprezentowany został nowy Nissan LEAF NISMO RC — elektryczny samochód wyścigowy rozwijający ponad dwukrotnie wyższą moc i moment obrotowy niż jego poprzednik.
--

Prezentacja miała miejsce w Nissan Crossing w dzielnicy Ginza. Samochód opracowany przez NISMO, czyli sportowy dział Nissana, jest wyposażony w autorskie rozwiązania techniczne wykorzystywane w wyścigach samochodowych. Zadebiutował on oficjalnie 2 grudnia na dorocznym Festiwalu NISMO na torze Fuji International Speedway, obok nowego elektrycznego samochodu wyścigowego Formuły E Nissana.

Samochód wyposażony w dwa silniki elektryczne (generują one łączną moc 240 kilowatów - po 120 kW każdy oraz niesamowite 640 Nm momentu obrotowego), napęd na wszystkie koła oraz dynamiczne nadwozie powstał specjalnie w celu zademonstrowania możliwości technologii samochodów elektrycznych Nissana, która może zapewnić fascynującą, a jednocześnie „cichą i bezemisyjną” moc. LEAF NISMO RC jest ucieleśnieniem wizji Nissan Intelligent Mobility. Zaawansowane akumulatory oraz elementy zespołu napędowego zapożyczono z Nissana LEAF — najlepiej sprzedającego się samochodu elektrycznego na świecie.

W Nissanie LEAF NISMO RC zastosowano wiele lekkich komponentów oraz wykonaną w całości z włókna węglowego wyścigową konstrukcję samonośną, co pozwoliło ograniczyć masę pojazdu do zaledwie 1220 kilogramów. Korzystny stosunek mocy do masy zapewnia imponujące przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,4 sekundy — czyli w czasie o 50% krótszym w porównaniu z poprzednim modelem.

„Nowy LEAF NISMO RC pokazuje jak wysokie są nasze aspiracje pod względem czystej mocy i osiągów oraz tego, by samochody elektryczne zapewniały klientom jeszcze więcej emocji” — powiedział Daniele Schillaci, wiceprezes i globalny dyrektor ds. marketingu, sprzedaży i samochodów elektrycznych w firmie Nissan. „To jak dotąd nasz najbardziej fascynujący przykład realizacji filozofii Nissan Intelligent Mobility”.

Nissan planuje zbudowanie sześciu egzemplarzy nowego LEAF NISMO RC i rozmieszczenie ich w różnych częściach świata, aby fani mogli osobiście przekonać się o jego mocy i fascynujących osiągach.

Źródło: Nissan

Zamieść komentarz

Ksywa:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

F1 2019
28 czerwca 2019
FIA European Truck Racing Championship
lipiec 2019
GRID
13 września 2019
Więcej premier

Speed Lista

Ankieta

Na jakiej platformie głównie grasz?Partnerzy


Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie