Newsy

Nissan Skyline od Sumo Power

Nissan Skyline w światku tuningowym to samochód guru. Wielu uważa, że to właśnie wszystko od niego się zaczęło. Silnik modelu R-34 – RB26 jest wyjątkowo podatną jednostką na modyfikacje. Znanej całemu światu firmie Sumo Power udało się wyciągnąć z tego autka aż 352 KM…z litra pojemności !!!

Skyline R34 GT-R od Sumo Power został poddany kompletnej modyfikacji. Silnik 2.6 litra Twin-Turbo, 6 cylindrowy z blokiem od R33 został wyposażony w nowe „gadżety”. Większość części to produkty HKS lub GT-ART. Do tak dużego wzrostu mocy przyczyniła się między innymi wymiana dwóch turbin na ich większe zamienniki HKS 28/35. Od HKS’a pochodzą także takie części jak zawór Wastegate, nowa pompa paliwa oraz oleju, wałki rozrządu, kute tłoki oraz korbowody, świece, trzy-tarczowe spiekowe sprzęgło, 6 stopniowa skrzynia biegów a także elementy zawieszenia.

Pełna lista części jest bardzo długa i nie sposób byłoby je wszystkie wypisać. Każda z nich jednak składa się na całokształt tego „potwora”, który dyspnuje mocą aż 916 KM przy doładowaniu 2.1 bara. Kiedy ciśnienie obniżymy do 1.2 bara moc spadnie do 773 KM. Dzięki dodatkowemu kopu jakim jest instalacja podtlenku azotu auto przekracza barierę 1000 KM i osiąga moc rzędu 1150 kucyków. Robi wrażenie. Dzięki temu setkę osiąga w 2.9 sekundy a odcinek 1/4 mili przejeżdża w czasie 9,684 sekundy. Prędkość na mecie to 144 mph. Rekord został ustanowiony w Santa Pod 24.09.04. Ten wspaniały przejazd można pobrać m. in. stąd.

Na autostradzie autko może „bujnąć” się z prędkością 368 km/h. Z takimi osiągami żadne seryjne auto nie ma co nawet stawać do walki spod świateł. Jest to oficjalnie najszybszy samochód z napędem na 4 koła w Europie.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments