Newsy

Nowa Honda S2000 – garść plotek.

Plotek – bo niestety nic konkretnego na razie nie wiadomo na temat nowej generacji Hondy S2000. Japanese Performance Car News mimo to dzieli się swoimi kilkoma przypuszczeniami zaczerpniętymi z pewnego Japońskiego czasopisma.

Po pierwsze nowy model S2000 miałby wejść do sprzedaży już w roku 2010 i byłby dostępny w dwóch wersjach silnikowych: 2.4 litrowa, 4-cylindrowa rzędówka oraz… 3.5 litrowe V6. Hmm… Honda V6 S2000 ? A właściwie to „Honda S3500” ? Brzmi dziwnie. Jeśli jednak widlasta szóstka zagości pod maską to z pewnością kosztem perfekcyjnego rozkładu masy 50/50 jakim do tej pory mógł się szczycić ten model, co ma wpływ na tak doskonałe właściwości jezdne. Pożyjemy, zobaczymy.

Według pierwszych doniesień, kolejna generecja roadstera miała być gabarytowo jeszcze mniejsza, bardziej zbliżona do Mazdy MX-5, z którą to bezpośrednio by konkurowała. Co stało się z tym planem? Nie wiadomo, ale z pewnością takie „mini-S2000” ze świetnym rozkładem masy, napędem na tylne koła oraz Hondowskim K20 (2-litrowa jednostka z Civica Type-R) pod maską byłoby strzałem w dziesiątkę!

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments