Newsy

Nowa Laguna

Już od paru dni można zamawiać zmienioną Lagunę. Gama nowej Laguny obejmie trzy poziomy wyposażenia, cztery wystroje i osiem jednostek napędowych. Oprócz wersji Initiale proponowana jest nowa wersja flagowa – Laguna GT.

Laguna po faceliftingu została pokazana po raz pierwszy w lutym na targach Auto-RAI w Amsterdamie. Zmiany w wyglądzie zewnętrznym nie są jakieś znaczne – kształty zostały bardziej zaokrąglone, nieznacznie zmodyfikowane są m.in. grill chłodnicy i światła.
Wewnątrz zastosowane zostały lepszej jakości materiały, wprowadzono całkowicie nową deskę rozdzielczą, a elementy sterujące zostały rozmieszczone bardziej ergonomicznie. Kupujący Lagunę będzie miał dużą możliwość kombinacji wystroju wnętrza i wyposażenia. Do wyboru są trzy poziomy wyposażenia: Pack, Confort i Luxe oraz cztery wystroje wnętrza i elementów zewnętrznych: Authentique, Dynamique i Privilege.

Wśród elementów wyposażenia na uwagę zasługuje automatyczny hamulec postojowy, który włącza się automatycznie z chwilą wyłączenia silnika, a ulega zwolnieniu z chwilą osiągnięcia odpowiedniego momentu obrotowego. W Lagunie dostępna będzie także karta „hands free” umożliwiająca blokowanie, odblokowywanie zamków oraz uruchamianie silnika, a także np. funkcję oświetlania drogi do domu. Na uwagę zasługują także system wspomagania parkowania, system kontroli ciśnienia w oponach, system automatycznego włączania świateł mijania, czujnik deszczu automatycznie uruchamiający wycieraczki przedniej szyby, tempomat oraz system dwustrefowej, automatycznej klimatyzacji.

Nabywcy Laguny będą mieli do wyboru cztery silniki benzynowe: 1.6 16V, którego moc podwyższono ze 110 do 115 KM, 2.0 16V o mocy 135 KM, 2.0T, który zyskał 5 KM i rozwija obecnie moc 170 KM, oraz V6 3.0 24V o mocy 210 KM. Uzupełniają je trzy jednostki wysokoprężne : 1.9 dCi o mocy 110 i 120 KM oraz 2.2 dCi o mocy 150 KM.

W gamie nowej Laguny pojawia się wersja Grand Tourisme, obok ekskluzywnej wersji Initiale. Laguna GT posiada nowy, 2-litrowy silnik z turbodoładowaniem o mocy 205 KM i specjalną regulację zawieszenia.

Potwierdzeniem jakości jest nowa oferta gwarancyjna – nowa Laguna oferowana jest wraz z przedłużoną gwarancją nawet do 4 lat lub 120.000 km w zależności od wybranego programu.

Ceny nowej Laguny zaczynają się od 71.500 zł (1,6 115 KM Pack Authentique), a wersji kombi (Grandtour) od 76 tys. zł. Co ciekawe, są to ceny niższe od oferowanych do tej pory, choć poziom wyposażenia oraz moc silników uległy poprawie.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments