Newsy

Nowa TOCA w produkcji?

Trzykrotny mistrz British Touring Car Championship (BTCC) i obecny kierowca Hondy – Matt Neal wydaje się potwierdzać, że w rozwoju jest nowa gra oparta na tych mistrzostwach, podobna do gier z serii TOCA.

TOCA jest dla wielu graczy serią kultową, od której wszystko się zaczęło. Pierwsza część serii została wydana sześć miesięcy przed premierą pierwszego Gran Turismo®. Gra TOCA stworzona przez Codemasters dla PlayStation i Windows objęła mistrzostwa British Touring Car Championship w 1997 roku.

Na przestrzeni lat kolejne części gry o mistrzostwach samochodów turystycznych ewoluowały, obejmując w późniejszych latach więcej zawodów niż samo BTCC. Z biegiem czasu TOCA przekształciła się w TOCA Race Driver, a następnie w Race Driver: Grid, a to doprowadziło do powstania gier z serii Grid. Choć jest to przyzwoity tytuł, dawno już opuścił BTCC.

W ostatnich latach w różnych grach pojawiały się samochody BTCC, w tym gronie znajduję się seria Forza Motorsport od Microsoftu oraz seria Project Cars od Slightly Mad Studios .

Pod koniec ubiegłego roku pojawiły się pogłoski o tytule opartym na BTCC, ale dopiero teraz otrzymaliśmy pierwsze potwierdzenie, że trwają prace nad tytułem. Na tym etapie trudno jest stwierdzić, jaki będzie format gry, ale komentarze Neala na temat „pakietu TOCA” sugerują, że może on zawierać dodatkowo wyścigi z serii wspierających BTCC takich jak British F4 open-wheel cars, Ginetta Juniors, Ginetta GT4 i MINI Challenge.

Dyrektor serii BTCC Alan Gow stwierdził wcześniej, że każda gra oparta na tych mistrzostwach musi mieć wszystkie samochody i tory. Pewne jest więc, że będą one dostępne także w najnowszej grze.

Gry TOCA i Grid – pochodzą od Codemasters, ale nie wiadomo kto obecnie posiada licencję BTCC. Możemy się jedynie domyślać, że za produkcję jest odpowiedzialne to samo studio. Gra ma się ukazać pod koniec 2021, pozostaje nam więc tylko czekać na kolejne informacje.

Autor:
Mateusz Płachta

Foto:
gamewallpapers.com

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments